تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 32096

سلام بمبئیکارگردان فیلم «سلام بمبئی» با اشاره به اینکه برنامه‌ی ویژه‌ای برای اکران این فیلم با حضور ستاره‌های هندی آن در ایران در نظر گرفته شده است، گفت: حضور «آیشواریا رای» در «سلام بمبئی» به این دلیل منتفی شد که او معتقد بود به دلیل تفاوت سنی خودش با نقش، با انتقاد شدید مطبوعات هند روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش سینماسینما، قربان محمدپور که قرار است فیلم «سلام بمبئی» را با بازی محمدرضا گلزار و «دیا میرزا» پس از ماه صفر اکران کند، درباره جایگزین شدن «دیا میرزا» به جای «آیشواریا رای» که خبر حضورش در فیلم مدتها قبل منتشر شده بود در گفت‌وگو با ایسنا گفت: من با مدیر برنامه‌های آیشواریا رای ملاقات داشتم و برای حضور او به توافق رسیده بودیم، اما نظر این بازیگر بر این بود که با توجه به نقشی که باید در فیلم ایفا کند که یک دختر جوان دانشجوست و او سال گذشته ۴۲ سال داشت، همخوانی زیادی با نقش ندارد و مطبوعات هند او را له خواهند کرد، چرا که در هند چنین موقعیتی برای بازیگران زن انتقادهایی را به همراه دارد اما اگر یک بازیگر مرد ۵۰ ساله نقش یک جوان ۲۰ ساله را هم بازی کند، مشکلی پیش نمی‌آید.

وی افزود: به همین دلیل با پیشنهاداتی که مطرح شد، پرونده خانم میرزا را بررسی کردیم که نقش‌های اصلی زیادی را با بازیگران سرشناس هند ایفا کرده بود و به این ترتیب او برای این نقش انتخاب شد.

محمدپور درباره انتخاب بازیگران هندی در این فیلم هم گفت:‌ از آنجا که به دنبال اکران «سلام بمبئی» در هند بودیم، قطعا باید بازیگران سرشناسی را از این کشور انتخاب می‌کردیم تا اکران در این کشور هم با مشکلی همراه نباشد.

او درباره زمان اکران فیلم هم توضیح داد: ما برای اکران این فیلم با اداره کل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و حوزه هنری تعامل داشتیم و به احترام پیشنهاد آن‌ها اکران را به بعد از ماه محرم و صفر موکول کردیم.

وی درباره اینکه چه میزان اصلاحیه به فیلم وارد شده است، گفت: در این‌باره سعی کردیم با شورای پروانه نمایش تعامل داشته باشیم و آن بخشی را که آن‌ها را باید متقاعد می‌کردیم، انجام دادیم. البته آن‌ها نظرات مختصری درباره حذف و کم شدن برخی صحنه‌ها داشتند که در این باره هم همکاری کردیم و آسیبی به اصل فیلم وارد نشده است. به این ترتیب تقریبا نسخه‌ای که در هند و ایران به نمایش درخواهد آمد یکی است و فقط در هند به لحاظ تصویری اندکی تفاوت وجود دارد.

۱۲ آذر بازیگران هندی به ایران می‌آیند

محمدپور با اشاره به اینکه فیلم «سلام بمبئی» طبق مجوزی که برای پروانه ساخت صادر شده، ساخته شده است، ادامه داد: برای اکران این فیلم برنامه‌ریزی ویژه‌ای داریم و چهار بازیگر مطرح هند که در «سلام بمبئی» بازی کرده‌اند ۱۲ آذرماه به ایران می‌آیند و روز ۱۳ آذر در مراسم اکران خصوصی فیلم شرکت خواهند کرد. براین اساس برای حضور این بازیگران برنامه‌ریزی ویژه کردیم و نیروهای حفاظتی مخصوص در روزهایی که آن‌ها در ایران هستند همراه گروه هستند چرا که این مهمانان خارجی‌اند و می‌خواهیم همه چیز تحت کنترل باشد.

جواد نوروزبیگی ـ‌ تهیه‌کننده فیلم «سلام بمبئی» ـ هم که به همراه قربان محمدپور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات حضور داشت، درباره سختی‌های تولید این فیلم و بودجه آن اظهار کرد: ما در این بخش تلاش کردیم همه چیز را با جزئیات پیش ببریم و سعی کردیم همه کارها را با تهیه‌کننده هندی هماهنگ باشیم اما با این حال با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به برآورد خود روبرو شدیم.

او گفت: پیش‌بینی ما بر این بود که ۲۵ نفر را از ایران به هند ببریم و ۲۵ نفر هم از گروه هندی حضور داشته باشند، اما برخلاف تصور ما گروه هندی به بیش از ۱۰۰ نفر رسید که براساس قوانین صنفی آن‌ها باید حضورشان را می‌پذیرفتیم و به همین دلیل قیمت تولید فیلم بیشتر از پیش بینی ما شد اما با این حال تلاش کردیم در حد استاندارد سینمای ایران باشد.

وی درباره دستمزد ستاره‌های هندی هم اضافه کرد: ما در این فیلم گرانترین ستاره‌های ایرانی را هم داشتیم و سعی کردیم هر آنچه برای بازیگران هندی فراهم می‌شود برای گروه ایرانی نیز وجود داشته باشد. در واقع تلاش کردم هیچ چیز کم گذاشته نشود چون فقط به عنوان یک تهیه‌کننده ایرانی در آنجا حضور نداشتم بلکه نماینده‌ای از سینمای ایران بودیم، به همین دلیل برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم باعث شگفتی همکاران هندی ما شد چون توقع چنین برنامه‌ریزی‌ و اجرای دقیق آن را نداشتند.

ساخت یک «سلام بمبئی» دیگر در هند

در این گفت‌وگو قربان محمدپور درباره جدیدترین پروژه سینمایی خود هم اظهار کرد: حدود هفت سال قبل یک فیلمنامه نوشته بودم که شرایط آن به گونه‌ای است که باید در کشوری دیگر ساخته شود. براساس آنچه در هند تجربه کردم این فیلمنامه را اخیرا بازنویسی کردم و تلاش می‌کنم سال آینده آن را بسازم.

او گفت: این فیلم اگرچه «سلام بمبئی ۲» نام خواهد داشت، اما داستان آن هیچ ارتباطی به «سلام بمبئی ۱» ندارد و کل قصه هم در هند سپری می‌شود به همین دلیل دو بازیگر هندی در کنار بازیگران ایرانی حضور خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، «سلام بمبئی» به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی و کارگردانی قربان محمدپور با حضور محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری به عنوان چهره‌های ایرانی و دیا میرزا و گلشن گروور بازیگران هندی، تجربه مشترک سینمای ایران و هند محسوب می‌شود.

دیا میرزا بازیگر نقش اصلی زن «سلام بمبئی» در مدت فعالیتش در سینمای بالیوود، افتخارات بسیاری کسب کرده است و به عنوان چهره‌ مطرح سینمای بالیوود شناخته می‌شود.

بنیامین بهادری نیز که تجربه بازیگری در این فیلم را داشته، دو ترانه ایرانی و هندی این فیلم سینمایی را خوانده است.

فیلم «سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه است و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت می‌کند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده‌ای می‌شوند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها