تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 139382

کارگردان مستندی که یک گروگانگیر در ازای تماشای آن توسط مردم ۱۳ گروگان را در اکراین آزاد کرد، این واقعه را محکوم کرد.

به گزارش سینماسینما و به نقل از ورایتی، پس از آنکه یک گروگانگیر مسلح در اکراین در ازای درخواست رئیس جمهور این کشور از مردم برای تماشای مستندی به روایت «واکین فینیکس» ۱۳ گروگان را آزاد کرد، «شان مانسون» کارگردان این مستند نسبت به این واقعه واکنش نشان داد.

«مانسون» که کارگاردانی «ساکنین زمین» مستندی درباره حقوق حیوانات را برعهده داشته بیان کرد :« «ساکنین زمین» از اعمال تروریستی حمایت نمی‌کند چرا که پیام این مستند دلسوزی و مهربانی برای تمام موجودات است. این مستند درباره تداوم سلاخی میلیون‌ها حیوان بی‌گناه در جهان است که نه‌ تنها برای سلامت انسان مضر است بلکه یکی از مهم‌ترین عوامل تغییرات اقلیمی محسوب می‌شود. با این حال، ما با ایجاد ترس و شرایط ناگوار، مردم را نسبت به ترس‌ها و اتفاقات ناگوار آگاه نمی‌کنیم. ما با تمام کسانی که از این حادثه متاثر شدند، با خانواده‌هایشان و تمامی مسوولانی که برای حفاظت از جان افراد تلاش کردند همدردی می‌کنیم. امیدوارم بدون ایجاد هیچ خشونتی رو به جلو حرکت کنیم.»

عملیات گروگانگیری صبح روز سه‌شنبه آغاز شد و فرد گروگانگیر علاوه بر درخواست تماشای مستند از بسیاری از مقامات کشور خواسته بود تا خود را به عنوان «تروریست» معرفی کنند.

در نتیجه درخواست این گروگانگیر، رئیس‌جمهور اکراین در صفحه فیسبوک خود از همه مردم خواست تا این مستند را تماشا کنند  و پس از آن همه گروگان‌ها آزاد شدند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها