تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۷:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 133217

انتشارات آرکاد سرانجام خاطرات وودی آلن کارگردان مشهور جنجالی سینمای جهان را منتشر کرد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از آسوشیتدپرس، خاطرات وودی آلن سرانجام بعد از انتقادات گسترده نسبت به این کارگردان، یک خانه جدید پیدا کرد. این کتاب ۴۰۰ صفحه‌ ای که هنوز «درباره هیچ» نامیده می‌ شود روز دوشنبه ۲۳ مارس توسط انتشارات آرکاد منتشر شد.

انتشارات آرکاد در این باره اعلام کرده است: این کتاب بررسی صادقانه و جامع وودی آلن از زندگی خودش است که از دوران کودکی اش در بروکلین تا تبدیل شدنش به یک کارگردان تحسین شده در سینما و تئاتر و تلویزیون و همینطور روابطش با خانواده و دوستانش را شامل می شود.

چند هفته پیش قرار بود این کتاب توسط انتشارات هچت منتشر شود که بعد از انتقادات گسترده و اعتراض کارکنان این انتشاراتی، چاپ کتاب خاطرات آلن منتفی شد.

جینت سیور سردبیر انتشارات آرکاد درباره چاپ خاطرات آلن و اعتراضات در این باره گفت: زمانه غریبی است وقتی که حقیقت همچون یک خبر جعلی از بین می رود، ما ترجیح می دهیم صدای هنرمند محترم باشیم به جای آنکه در مقابل کسانی که مصمم هستند این هنرمند را ساکت کنند، تعظیم کنیم.

وودی آلن ۸۴ ساله در دهه ۹۰ متهم به آزار و اذیت دیلان فارو دختر خوانده اش شده بود، این ادعای فارو در دوران جنبش من هم مورد توجه قرار گرفت و پس از آن وودی آلن با دردسرهای زیادی از جمله اکران نشدن فیلم هایش مواجه شده است.

همچنین به نوشته دِرپ، وودی آلن در کتاب تازه منتشر شده اش یک بار دیگر اتهام آزار و اذیت جنسی دیلان فارو در دهه ۹۰ میلادی را رد کرده و گفته است این اتهامات بخشی از انتقام «اهب گونه» میا فارو از اوست. (ناخدا اهب شخصیت لجوج رمان مشهور «موبی دیک» است که خود و اطرافیانش را قربانی انتقام از یک نهنگ سفید می کند.)

کارگردان «آنی هال» معتقد است میا فارو از اینکه وودی آلن او را به خاطر دختر خوانده اش یعنی سون-یی پروین رها کرده عصبانی است و به این دلیل قصد انتقام گیری دارد.

وودی آلن در این کتاب بار دیگر تاکید کرده که هیچ کار ناشایستی در قبال دیلان فارو انجام نداده است، او در این باره نوشته است: من هرگز حتی انگشتم را روی دیلان دراز نکردم، من در قبال دیلان هرگز کاری که حتی بد هم تعبیر شود انجام ندادم، این داستان از ابتدا تا انتها ساختگی است.

وودی آلن در جایی دیگر از خاطراتش روزی را که میا فارو از رابطه او و سون-یی پروین باخبر شد به یاد آورده است: شوکه شدن، ترسیدن و خشم او را درک می کنم، واکنش میا (فارو) کاملا درست بود.

منبع: صبا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها