تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۷:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 165320

جشنواره فیلم برلین که قرار است فوریه به صورت فیزیکی برگزار شود، با دیده شدن سویه جدید کووید ۱۹ یعنی اومیکرون با بررسی‌هایی درباره تغییرات احتمالی روبه رو شده است.

به گزارش ورایتی، در حالی که مسئولان جشنواره فیلم برلین، خود را مصمم می‌خوانند تا این رویداد به صورت فیزیکی برگزار شود، چند تن که با آنها در ارتباط بوده‌اند به ورایتی گفته‌اند که صحبت‌هایی برای به تعویق انداختن این جشنواره تا اواخر بهار سال بعد طرح شده است. در حالی که این جشنواره قرار است از ۱۰ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۰) انجام شود اما گفته می‌شود ترجیح بر این است که برگزاری آن با تاخیر چند ماهه انجام شود.

برلین در سال ۲۰۲۱ و در حالی که نوع دلتای کرونا در سراسر جهان بیداد می‌کرد، یک جشنواره مجازی برگزار کرد.

شایعات تغییر در برگزاری جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۲ زمانی قوت گرفت که این هفته، صندوق فیلم و تلویزیون برلین اعلام کرد جشن سالانه خود را که با جشنواره پیوند دارد به تعویق می‌اندازد.

با این حال سخنگوی جشنواره فیلم برلین گفته است این رویداد و بازار فیلم اروپایی که با آن برگزار می‌شود برای شکل دادن به یک برنامه فیزیکی در حال آماده شدن هستند و هنوز به جایگزین‌های احتمالی فکر نمی‌کنند. وی درباره تعویق جشنواره تا اواخر بهار آینده نیز گفت این گزینه در حال حاضر مطرح نیست و انتظار می‌رود با پروتکل‌های بهداشتی فعلی کشور و وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر همه چیز تحت کنترل باشد.

مهر

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها