تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۳:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 110016

محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما در گفت‌‌وگو با جشنواره فیلم وارش در دوره‌های ابتدایی این رویداد بر لزوم توجه و حمایت از فرهنگ عامیانه و سینمای بومی تاکید کرد و گفت: بی خبری از فرهنگ رایج کشور سبب شده تا دستمان را به سمت سینما و فرهنگ غرب دراز کنیم.

به گزارش سینماسینما، محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که از همراهان جشنواره فیلم وارش در ادوار گذشته آن تا امروز بوده است، در مصاحبه‌ای این رویداد سینمایی را در ارتقای کیفیت سینمای بومی موثر دانسته و گفت: اگر سینما قصد دارد به فرهنگ عامه بپردازد، باید بر ادبیات عامیانه نیز اشراف داشته باشد؛ در غیر این صورت به بیراهه رفته است.

وی ادامه داد: متاسفانه بی خبری سینمای ایران از فرهنگ عامیانه مردم و حتی بی خبری از فرهنگ رایج کشور سبب شده تا دستمان را به سمت سینما و فرهنگ غرب دراز کنیم. فرهنگ عامیانه ما جایگاه مطلوب و مناسب خود را در سینما بازنیافته است و برای پرداختن به چنین موضوعاتی باید عوامل و ابعاد مختلفی را جستجو کرد. کنکاش در زمان و عوامل تشکیل دهنده یک فرهنگ مانند جغرافیا، تاریخ و… در حیطه کار سینما می‌گنجد.

متاسفانه سینمای ایران در سال‌های اخیر به سمت تجاری شدن حرکت کرده و البته در این راه حمایت هم می‌شود. سوژه‌هایی یکسان با عناوین متفاوت ساخته می‌شوند و رنگ و بویی از فرهنگ ملی و ایرانی نبرده‌اند.

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری مازندران و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اردیبهشت ۹۸ در استان مازندران برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها