تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۳:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 128036

سریال تاریخی «کلاه پهلوی» به کارگردانی زنده‌یاد سید ضیاءالدین دری از شبکه چهار سیما بازپخش می‌شود.

به گزارش سینماسینما، واحد تأمین برنامه شبکه چهار سیما که هر شب ساعت ۱۲ بامداد یک سریال ایرانی و خارجی پخش می‌کند، از امروز شنبه ۷ دی‌ سریال ۵۴ قسمتی «کلاه پهلوی» را در کنداکتور پخش قرار داده است.

کلاه پهلوی پس از کیف انگلیسی، دومین سریال تاریخی زنده‌یاد سید ضیاءالدین دری است.

داستان این سریال با محوریت شخصی به نام فرخ باستانی جوانی ایرانی از طبقه فقیر جامعه پیش می‌رود. او پس از تحصیل در مدرسه دارالفنون تهران، برای ادامه تحصیل به پاریس می‌رود. پاریس در روزهای پس از جنگ جهانی اول شرایط سختی دارد. این وضعیت فشار زیادی به فرخ می‌آورد. فرخ طی حوادثی با دختری ایرانی ـ فرانسوی به نام بلانش آشنا می‌شود که از پدری فرانسوی و مادری ایرانی متولد شده ‌است. فرخ طی ماجراهایی با بلانش ازدواج می‌کند و موفق می‌شود سمت منشی‌گری حسن تقی‌زاده سفیر وقت ایران در پاریس را در فاصله سال‌های ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۴ به دست آورد؛ تقی‌زاده هنگام بازگشت فرخ باستانی به ایران، طی نامه‌ای خطاب به علی‌اصغر حکمت وزیر فرهنگ و معارف توصیه می‌کند از فرخ در دستگاه حکومت استفاده کند و …

امیرعلی دانایی، نگین محسنی، محمدرضا شریفی‌نیا، مریلا زارعی، رضا کیانیان، گوهر خیراندیش، بهاره کیان افشار، امین حیایی، داریوش فرهنگ، شقایق فراهانی، ماه‌چهره خلیلی، زنده‌یاد داود رشیدی و… ازجمله بازیگران این سریال هستند.

سریال تلویزیونی کلاه پهلوی به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان در ۵۴ قسمت هر روز ساعت ۱۲ بامداد از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت ۱۸ بازپخش می‌شود.

 

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها