تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۱۰ - ۱۴:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 56684

کیارستمیکمپانی فرانسوی «MK2» قرار است ۲۰ فیلم از ساخته‌های عباس کیارستمی را با بالاترین کیفیت ترمیم کند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، بر اساس توافقی که بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان ایران و کمپانی «MK2» به امضاء رسیده است، این شرکت فرانسوی ۲۰ فیلم از آثار عباس کیارستمی از جمله «خانه دوست کجاست»، «زندگی و دیگر هیچ» و «مسافر» اولین ساخته بلند سیمایی این کارگردان نامدار ایرانی را با کیفیت ۴K ترمیم و مرمت می‌کند.

«زندگی و دیگر هیچ» بخشی از سه گانه معروف «کوکر» است که شامل دو فیلم دیگر «خانه دوست کجاست؟» و «زیر درختان زیتون» نیز می‌شود که حق نمایش آن‌ها پیش از این توسط «MK2» خریداری رشده است.

در میان ۲۰ فیلمی که قرار است ترمیم شود، آثار کمترشناخته‌ شده‌ و همچنین ۱۴ فیلم کوتاه و نیمه بلند از کیارستمی نیز دیده می‌شود و اولین ساخته وی با عنوان «نان و کوچه» نیز یکی از این فیلم‌هاست.

کمپانی «Mk2» در حال حاضر تقریبا حق تمامی فیلم‌های کیارستمی را در اختیار دارد که از آن جمله می‌توان به «مثل یک عاشق»، «کپی برابر اصل»، «طعم گیلاس» (برنده نخل طلای سال ۱۹۹۷)، «شیرین» و … اشاره کرد.

«مارین کارمیتز» رئیس این کمپانی فرانسوی گفت: ما از دیرباز رابطه بسیار نزدیکی با کیارستمی داشته‌ایم و از سال ۱۹۹۹، تهیه‌کنندگی و توزیع فیلم‌های او را برعهده داشته‌ایم. کتابخانه این کمپانی در حال حاضر شامل ۴۰۰ اثر از بزرگان سینمای جهان از جمله «چارلی چاپلین»، «فرانسوا تروفو»، «کریستوف کیشلوفسکی»، «دیوید لینچ»، «کلود شابرول»، «آلن رنه»، «زاویه دولان»، «الیور آسایاس»، «آنیس وردا»، «ژاک دمی» و کیارستمی است.ما از طریق این فیلم‌ها، میراث سینمای جهان را جاودانه می‌کنیم.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها