تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 138451

سم مندس (کارگردان سینما و تئاتر) اعلام کرد که به منظور حمایت از هنرمندان و اهالی تئاتر که در طول دوران تعطیلی ناشی از شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند، ۵۰۰ هزار دلار اختصاص خواهد داد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از گاردین، سم مندس (کارگردان سینما و تئاتر) اعلام کرد که به منظور حمایت از هنرمندان و اهالی تئاتر که در طول دوران تعطیلی ناشی از شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند، ۵۰۰ هزار دلار اختصاص خواهد داد.

مندس که اخیرا فیلم موفق ۱۹۱۷ را بر روی پرده نقره‌ای داشت، تصمیم گرفته به سبب خالی بودن دست هنرمندان و آن دسته از اهالی فرهنگ که بدون تعلق به هیچ نهادی در حال کار هستند، این هزینه حمایتی را تقبل کند.

دولت آمریکا چندی پیش بسته حمایتی ۱٫۲ میلیارد دلاری را تصویب کرد تا به نهادها و کارگران رسمی بازمانده از کار جهت جبران ضرر و زیان‌های ناشی از قرنطینه پرداخت شود. با این حال عدم تخصیص این بودجه به بسیاری از افرادی که خود را ذیحق می‌دانستند، سبب به وجود آمدن اعتراضاتی میان اهالی فرهنگ و هنر آمریکا شده است.

مندس و وکلایش اعلام کرده‌اند به هر متقاضی واجد شرایطی که از حمایت‌های دولتی محروم مانده باشد؛ ۱۰۰۰ دلار به عنوان اعانه پرداخت می‌کنند. او در گفتگو با گاردین تاکید کرد که این مبلغ صرفا برای اهالی تئاتر تخصیص داده شده است و پس از احراز شرایط آنها پرداخت می‌شود.

سم مندس البته در این راه تنها نیست و کمپانی نتفلیکس نیز اعلام کرده که این مبلغ را برای سم و تیم کاری او تامین خواهد کرد. مندس که تا پیش از کارگردانی نخستین اثر هالیوودی‌اش یعنی زیبایِ آمریکایی در سال ۱۹۹۹ کارگردان تئاتر در بریتانیا بود، از این اقدام سخاوتمندانه نتفلیکس تقدیر کرد.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها