تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۶:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7557

۲۰۱۵_۱۲_۱۶_۱۳_۴۹_۳۴«ادوارد نورتون» بازیگر مطرح هالیوودی ۴۲۶ هزار دلار برای کمک به پناهندگان سوری جمع‌آوری کرد.این بازیگر آمریکایی پس از خواندن داستان غم انگیز یک دانشمند سوری که دو سال پیش هفت نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده بسیار تحت تأثیر قرار گرفت و روز سه‌شنبه مبلغ ۴۲۶ هزار دلار برای پناهندگان سوری جمع آوری کرد.

این دانشمند سوری که درگذشت تلخ خانواده او در وب سایت آمریکایی «انسان‌های نیویورک» منتشر شده در گفتگو با این وب سایت گفت: “ما زنده ماندیم اما از لحاظ روانی مردیم و همه چیز در آن روز برای ما تمام شد”.

وی است هم اکنون در ترکیه زندگی می‌کند اما قصد دارد بزودی به میشیگان نقل مکان کند و به سبب ابتلا به بیماری سرطان معده تاکنون درمان لازم را دریافت نکرده است در ادامه افزود: فقط می‌خواهم دوباره به کارم برگردم و می‌خواهم دوباره یک شخص باشم.

به گزارش گاردین، ماجرای غم‌انگیز این دانشمند سوری حتی «باراک اوباما» رئیس جمهور ایالات متحده را نیز به واکنش واداشت و وی در صفحه فیسبوک وبسایت «انسان‌های نیویورک» اظهار کرد: “به عنوان یک همسر و پدر حتی نمی‌توانم فقدان چنین بزرگ را تصور کنم. تو و خانواده‌ات الهام بخش هستید. می‌دانم که مردم فوق‌العاده میشیگان به گرمی از تو استقبال خواهند کرد.

«ادوارد نورتون» بازیگر فیلم برنده اسکار «مرد پرنده» که تاکنون سه بار نامزد کسب جایزه اسکار شده است نیز پس از خواندن ماجرای غم‌انگیز این دانشمند سوری بیش از ۴۲۶ میلیون دلار کمک برای پناهندگان سوری جمع‌آوری کرد و گفت: “من نیز این داستان را در وب سایت «انسان‌های نیویورک» خواندم و این ماجرا اشک مرا درآورد”.

«بارک اوباما» قول داده است تا سال آینده میلادی ده هزار نفر پناهنده سوری را در آمریکا بپذیرد اما این در حالی است که بسیاری از ایالات آمریکا اعلام کرده‌اند خواهان پذیرش پناهنده‌ها نیستند.

منبع:ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها