تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 143964

معاون بین‌الملل بنیاد فارابی از مکاتبات اولیه برای تشکیل کمیته انتخاب نماینده ایران در اسکار خبر داد.

به گزارش سینماسینما، رائد فریدزاده معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی که در سال‌های اخیر دبیر کمیته معرفی نماینده ایران به اسکار هم بوده، بااشاره به این که کمیته انتخاب نماینده ایران در اسکار هنوز تشکیل نشده است، گفت: نامه‌های اولیه را ارسال کرده‌ایم. ابتدا باید لیست نهایی فیلم‌ها از سازمان سینمایی ارسال شود و متناسب با آن، خانه سینما اعضا را معرفی می‌کند. به همین دلیل تشکیل جلسات کمی طول خواهد کشید.

وی درباره حضور احتمالی فیلم های مستند در فهرست بیان کرد: هر فیلمی که یک هفته متوالی، اکران تجاری شده باشد، چه داستانی و چه مستند، این شانس را دارد که به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شود. امسال هم فیلم‌های مستند و داستانی زیادی هستند که این اتفاق برایشان افتاده است.

معاون بین‌الملل بنیاد فارابی در پایان درباره زمان‌بندی این انتخاب توضیح داد: باید در اول دسامبر (۱۱ آذر) ثبت‌نام به شکل آنلاین صورت گرفته باشد و مدارک درخواستی اسکار را ارسال کرده باشیم بنابراین قاعدتا باید حداکثر یکی دو هفته قبل از آن (اواخر آبان) نماینده ایران انتخاب شده باشد.

البته تاخیر در تشکیل کمیته امسال به دلیل شیوع کرونا، تاخیر دو ماهه در برپایی مراسم اسکار ۲۰۲۱ و تغییر مهلت معرفی نماینده هر کشور اتفاق افتاده است. با این حال در یک ماه اخیر کشورهایی چون لهستان، تایوان، لوکزامبورگ، بوسنی، جمهوری چک، سنگاپور و …نماینده خود را به آکادمی معرفی کرده‌اند.

منبع: صبا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها