تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۲:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 119763

«جنیفر کنت» کارگردان زن استرالیایی از هیات داوران بخش رقابتی جشنواره ونیز ۲۰۱۹ کناره‌گیری کرد و جای خود را به کارگردان استرالیایی داد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر، «جنیفر کنت» که سال گذشته با فیلم «بلبل» به عنوان تنها کارگردان زن در بخش رقابتی اصلی جشنواره ونیز حضور داشت، امسال یکی از داوران رقابتی این رویداد سینمایی بود اما مسئولان جشنواره ونیز «ماری هارون» کارگردان زن استرالیایی را جایگزین او کردند.

«ماری هارون» پیش از این به عنوان یکی از داوران بخش افق‌های جشنواره انتخاب شده بود.

«جنیفر کنت» که سال گذشته با فیلم «بلبل» حضور بسیار  موفقی در ونیز داشت و جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی را به خود اختصاص داد، ظاهرا به دلایل شخصی قادر به حضور در جشنواره امسال نبوده و به همین دلیل از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

پس از چند سال عدم حضور کارگردانان زن در بخش اصلی جشنواره ونیز و افزایش اعتراضات، جشنواره سال گذشته توافق برابری جنسیتی را امضاء کرد و امسال میزبان دو فیلمساز زن در بخش رقابتی خواهد بود اما همچنان به سبب دعوت از کارگردانانی چون «رومن پولانسکی» و «نیت پارکر» که با اتهامات اخلاقی رو به رو هستند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

«جنیفر کنت» امسال نیز به صراحت از جشنواره انتقاد کرده بود و اظهار کرده بود: “این که سال گذشته تنها فیلمساز زن بخش رقابتی بودم هیچ لذتی برای من نداشت و ای کاش می‌شد خواهران فیلمساز من نیز در کنارم بودند. امیدوارم هر یک از ما بتوانیم یک مرد و زن متوازن درون خود پیدا کنیم و فکر می‌کنم اقلیت‌های دیگری نیز هستند که در حاشیه قرار دارند مانند فیلمسازان بومی، فیلمسازان رنگین پوست، فیلمسازان کشورهای توسعه نیافته و …. . ما همچنان راهی طولانی در پیش رو داریم”.

امسال «لوکرشیا مارتل» کارگردان زن آرژانتینی به عنوان رئیس هیأت داوران بخش رقابتی حضور خواهد داشت و «پائولو ویرزی» کارگردان ایتالیایی، «سوکاماتو شینیا» سینماگر ژاپنی، «پیرس هندلینگ» تاریخدان و منتقد کانادایی، «ماری هارون» کارگردان کانادایی، «استیسی مارتین» بازیگر انگلیسی و «رودریگو پیترو» فیلمبردار مکزیکی دیگر اعضای هیات داوان هستند.

هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان از تاریخ ۲۸ اوت تا ۷ سپتامبر (۶ تا ۱۶ شهریور) در ایتالیا برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

آخرین ها