تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۱۵ - ۰۶:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 34274

کیانوش عیاریکیانوش عیاری گفت: معتقدم تمام مسائل مرتبط با فیلم «خانه پدری» یک سوءتفاهم است.

به گزارش سینماسینما، کارگردان فیلم «خانه پدری» که این روزها در تهران مشغول ساخت فیلم جدید خود با نام «کاناپه» است، در گفت‌وگویی با ایسنا درباره‌ی اینکه پس از مطرح شدن نام فیلمش در مجلس شورای اسلامی و بلاتکلیفی‌ آن خبر جدیدی از وضعیت اکران «خانه پدری» دارد یا خیر؟ بیان کرد: خبر جدیدی ندارم. در واقع پس از صحبت‌های آقای الیاس حضرتی در مجلس، صحبت جدیدی نشنیده‌ام. البته از مسئولان انتظار پیگیری و همراهی داشتم اما تا این لحظه هیچ عایدی‌ای از این منظر به دست نیاورده‌ام.

او  در پاسخ به اینکه آیا در ماه‌های باقی‌مانده از دولت یازدهم به اکران عمومی فیلم خود امیدی دارد، گفت: بله امیدوارم اتفاقی بیفتد، چون معتقدم تمام مسائل مرتبط با فیلم «خانه پدری» یک سوءتفاهم است؛ سوءتفاهمی که مثل یک سنگ در چاهی افتاده شده و حالا صد نفر عاقل باید جمع شوند تا آن را بیرون آورند.

عیاری با اشاره به اینکه فیلمش با وجود داشتن پروانه‌ی نمایش و به دلیل مصلحت، توقیف شده و با اشاره به فیلم‌های دیگری که مجوز اکران نگرفته‌اند، اضافه کرد: از آنجایی که موجودیت سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راهگشایی برای رفع این جور گرفتگی‌هاست تا در درجه‌ی اول فضا برای عرضه‌ی آثار تولید شده گشوده شود، به نظر می‌رسد در  قدم‌های بعدی باید به کارهای دیگر پرداخته شود. اگرچه هر مسئله و اتفاقی به اندازه و در جایگاه خود اهمیت دارد، اما وقتی تعدادی فیلم و کتاب در محاق توقیف یا مسیر عدم عرضه هستند به نظرم همه چیز زیر سوال می‌رود.

عیاری ادامه داد: امیدواری من این است که با نشانه‌هایی که در سازمان سینمایی در این سه سال دیده شده، به مسئله‌ی فیلم‌های توقیفی هم رسیدگی کنند و به آن‌ها اجازه‌ی نمایش بدهند. همچنین امیدوارم با حضور وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی تفکر و شعاری که در دولت جدید از آن صحبت می‌شد، عملی شود و ادامه یابد.

عیاری در پاسخ به اینکه چقدر از اتفاقات فیلم «خانه پدی» بر ساخت «کاناپه» که به مراحل پایانی فیلمبرداری رسیده، تأثیرگذار بوده است؟ بیان کرد:‌ فکر می‌کنم توانسته‌ام از قید و بندها و ابرهای سیاه ناامیدکننده‌ی فیلم «خانه پدری» فاصله بگیرم و از شر فضایی که برای آن فیلم ایجاد شد، کمی دور شوم اما فقط فکر می‌کنم توانسته‌ام این کار را انجام دهم و ممکن است در عمل این طور نباشد.

فیلم «خانه پدری»  با بازی مهدی هاشمی، ناصر هاشمی و شهاب حسینی دو سال قبل فقط یک روز روی پرده تعداد محدودی سینما رفت ولی ظرف چند روز از اکران آن متوقف شد.

اواخر آبان‌ماه الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجود مشکلات عدیده در حوزه فرهنگ و هنر گفته بود، «ما امیدواریم با تغییرات پیش آمده  (در وزارت ارشاد) کمتر شاهد توقیف فیلم یا لغو کنسرتی باشیم و همچنان منتظر فعالیت دوستان هنرمندی هستیم که در چند سال اخیر بنابه دلایلی کمتر کار کردند یا کار کردند و جلوی آن‌ها را گرفتیم که بعضی از این دوستان جواهری هستند مثل کیانوش عیاری و خانه پدری‌اش که سال‌هاست توقیف شده و اتفاق‌هایی از این دست باعث رکود فضای هنری و فرهنگی می‌شود که امیدواریم وزیر محترم جدید ارشاد با تدبیر خود این اتفاقات را از بین ببرد یا به حداقل برساند.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها