تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۱۴:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 65465

 امتیاز اکران آخرین فیلم عباس کیارستمی در آمریکای شمالی و انگلستان به شرکت یانوس فیلم (Janus Films) واگذار شد.

به گزارش سینماسینما، آخرین اثر سینمایی عباس کیارستمی با عنوان «۲۴ فریم»، اثری تجربی با تهیه‌کنندگی احمد کیارستمی و چارلز گیلبرت از کمپانی سی‌جی سینما بود.

عباس کیارستمی این اثر تجربی را در طول سه سال و با ترکیب ۲۴ فیلم چهار و نیم دقیقه‌ای؛ الهام‌گرفته از عکس‌های مجموعه شخصی خود، ساخته بود.

حال این فیلم که نخستین بار در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد، سال آینده به صورت گسترده در آمریکای شمالی و انگلستان اکران خواهد شد. یانوس فیلم عهده‌دار اکران فیلم‌های کمپانی «مجموعه کرایتریون» است که بنا دارد منتخبی از آثار کیارستمی را تا سال ۲۰۱۸ با کیفیت بالا بازیابی کند.

پیتر بکر، مدیر کمپانی کرایتریون درباره اکران فیلم «۲۴ فریم» گفت: «فیلم خداحافظی عباس کیارستمی، رویداد سینمایی اصیلی است. فیلم فرصتی برای همه فراهم می‌کند تا یاد هنرمندی را که بر زندگی ما تاثیر گذاشت، گرامی داریم. مهم‌تر از آن با اکران فیلم درمی‌یابیم که او چه چیزی برای ما به یادگار گذاشته است. «۲۴ فریم» تعمقی بنیادین درباره سینما است.»

چارلز گیلبرت نیز در این باره گفت: ««۲۴ فریم» برای من و احمد کیارستمی، اثری بسیار خاصی است. یانوس فیلم و کراتیریون، عباس کیارستمی را یکی از بزرگترین فیلمسازان جهان می‌دانند و بی‌شک ما برای اکران فیلم، جز آن‌ها را انتخاب نمی‌کردیم. خوشحالیم که اکران جهانی فیلم را با آن‌ها آغاز کنیم.»

منبع: خبرآنلاین به نقل از  اسکرین‌دیلی

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها