تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۴:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 116275

 

 

نمایشی زیبا و رنگارنگ از لباس های سنتی ایران و افغانستان که توسط سارا تبریزی و گروه خود در فستیوال سالانه راه ابریشم ونکوور کانادا به روی صحنه رفت.
به کزارش سینماسینما ،فستیوال راه ابریشم با هدف ایجاد رابطه و تعامل بیشتر میان فرهنگ های مختلفی که در کشور کانادا گرد هم آمده اند اقدام به برگزاری این رویداد فرهنگی هنری کرده است که در این زمینه شاهد حضور گروه های مختلف هنری از کشورهایی چون ژاپن، ایران، روسیه، چین، هند، بلغارستان، مالزی، اسپانیا، قزاقستان، تایلند، مراکش، ایتالیا و غیره هستیم.
رقص های سنتی، اجرای های موسیقی، معرفی صنایع دستی کشورهای مختلف، معرفی غذا های بومی و تکنولوژی ازجمله بخش های مختلف این فستیوال را تشکیل می دهد. غرفه ها و اجراهایی که میزبان هنردوستان و مردمان کشورهای مختلف هستند.
در این راستا در بخش اجرا های ایرانی، گروه موسیقی سارا تبریزی کارگردان و مدیر اجرایی قسمت معرفی فرهنگ و لباس سنتی ایران و افغان به همراه افراد گروه خود که هرکدام یک لباس از یک خطه را بر تن دارند بر روی سن حاضر شده و لباس های سنتی ایل قشقایی، گیلان، افغان قندهار و کابل، لرستان، کرد، بلوچ را به نمایش گذاشتند.
اعضا گروه به ترتیب حضور روی سن پارمیس کشمیری، آنجلیکا، محیا رضایی، زهرا صفایی، دیبا ستوده ، لارا
سارا تبریزی در خصوص این اجرا ضمن توضیح در مورد پیشینه هرکدام از این لباس ها و معرفی آن ها درباره لباس خود که نمایشگر فرهنگ و هنر افغانستان است، اظهار کرد: من به عنوان یک ایرانی تصمیم گرفتم که خود لباس افغان بر تن کنم تا جدای از ادای احترام به یک کشور همسایه که به زبان فارسی سخن می گویند یک پیوند صمیمانه تر بین دو کشور که تشابهات فرهنگی و زبانی بسیار دارند ایجاد کنم.
این فستیوال دوروزه در فضای باز در تاریخ ۶ و ۷ جولای ۲۰۱۹ در فضای باز آرت گالری ونکوور کانادا برگزار شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها