تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۲۰:۱۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 132887

بیشتر زندگی عمومی در ایالات متحده آمریکا عملا متوقف شده و این مسأله بر باکس آفیس کشور هم اثر بزرگی گذاشته است.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، صنعت نمایش یکی از صنایعی بوده که نمی‌خواست درهای خود را به خاطر بحران عمومی سلامت ویروس کرونا ببندد. پیش از جمعه به نظر نمی‌رسید که ترس از همه‌گیری ویروس خیلی روی سینما رفتن مردم اثر گذاشته باشد اما نتایج باکس آفیس آخر هفته نشان می‌دهد تعداد بسیار کمتری از مردم برای تماشا فیلم بیرون رفتند.

فروش بلیت در آمریکای شمالی به پایین‌ترین درجه خود در دو دهه اخیر رسید و بین جمعه و یکشنبه تنها ۵۵.۳ میلیون دلار سود تولید کرد. فروش گیشه‌های سینما از آخر هفته پانزدهم تا هفدهم سپتامبر ۲۰۰۰ تا به حال تا این حد پایین نبوده‌اند. آن موقع باکس آفیس ۵۴.۵ میلیون دلار فروخته بود.

در این آخر هفته، باکس آفیس شاهد کاهش ۴۵ درصدی فروش بلیت نسبت به آخر هفته قبلی بود و تنها یک فیلم یعنی «به جلو» دیزنی و پیکسار توانست بیش از ۱۰ میلیون دلار بفروشد. این کاهش عظیم باعث شد فروش باکس آفیس تا اینجای سال تقریباً ۹ درصد کاهش پیدا کند.

این آخر هفته ای‌ام‌سی و ریگال که دو زنجیره بزرگ سالن‌های سینمای آمریکا هستند و چند مجموعه دیگر از جمله آلامو و آرک‌لایت ظرفیت سالن‌های خود را ۵۰ درصد کاهش دادند تا از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند. به این ترتیب آن‌ها توانستند از راهبردهای مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری آمریکا مبنی بر حفظ «فاصله اجتماعی» پیروی کنند. سالن‌های سینما همچنین بین ردیف‌ها و صندلی‌ها فاصله گذاشتند تا مطمئن شوند بینندگان به اندازه کافی فاصله دارند.

برنده هفته پیش باکس آفیس یعنی «به جلو» با فروشی ۱۰.۵ میلیون دلاری که نشانگر یک کاهش عظیم ۷۳ درصدی نسبت به فروش هفته قبل بود توانست در صدر باکس آفیس قرار بگیرد. در مقایسه، «دایناسور خوب» که یکی از کم‌فروش‌ترین فیلم‌های تاریخ پیکسار است در هفته دوم فروش خود کاهشی ۶۰ درصدی را تجربه کرده بود. بعد از دو هفته اکران، انیمیشن فانتزی «به جلو» توانسته ۶۰.۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۱۰۱ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی بفروشد.

فیلم درام «هنوز باور دارم» از اکران در ۳۲۵۰ سالن سینما ۹.۵ میلیون دلار فروخت و در میان فیلم‌های تازه اکران شده بیشترین فروش را داشت که آن را در رتبه دوم باکس آفیس آخر هفته قرار داد.

تریلر ابرقهرمانی «بلادشات» با نقش‌آفرینی وین دیزل محصول سونی هم از ۲۸۶۱ سالن سینما ۹.۳ میلیون دلار کسب کرد و توانست در رتبه سوم باکس آفیس قرار بگیرد. بودجه این فیلم ۴۵ میلیون دلار بود. این فیلم در بازار بین‌المللی هم ۱۳ میلیون دلار فروخت که مجموع فروشش را به ۲۴.۴ میلیون دلار رساند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها