تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 24975

ثریا قاسمی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینما که شامگاه چهارشنبه سوم مرداد مهمان برنامه «خندوانه» بود، از زندگی و هنر بازیگری گفت.

به گزارش سینماسینما، ثریا قاسمی در گفت‌و‌گو با رامبد جوان، در خصوص هنر بازیگری عنوان کرد: «ما وقتی یک نقش را بازی می‌کنیم آن را به وجود می آوریم و این کار درست مثل مادری است که فرزندی را به دنیا می‌آورد. هنر تنها این نیست که خوب جلو دوربین ظاهر شوی بلکه شیوه این قرار گیری اهمیت دارد.»

این بازیگر ادامه داد: «چیزی که خیلی من را عصبانی می‌کند، حضور نابلد‌هایی است که کاری را به زور عهده‌دار می‌شوند. من هنگام رویارویی با آن‌ها مدام با خودم کلنجار می‌روم و حرف می‌زنم تا آرام شوم و بتوانم به کار ادامه دهم.»

ثریا قاسمی افزود: «بازی صادقانه مهمترین نکته‌ای است که به ماندگاری و تأثیرگزاری نقش روی مخاطب کمک می‌کند، خود من همیشه در بازی واقعأ اشک می‌ریزم، می‌خندم و عصبانی می‌شوم چرا که این انرژی قطعأ به بیننده هم منتقل می‌شود و او را به باورپذیری کار نزدیک و نزدیک تر می‌کند.»

در زمان بیان همین صحبت‌ها، قاسمی اشک ریخت و بعد عنوان کرد که این اتفاق هم یک تمرکز و نمایش بوده است.

در ادامه این گفت‌و‌گو، صحبت از حمیده خیرآبادی، مادر ثریا قاسمی شد و او ضمن گلایه‌ای از مادرش گفت: «مادرم تمام عمرش کار می‌کرد، یا مشغول فیلم‌هایش بود و یا در تئاتر فعال بود، به همین جهت از طرفی واقعأ زندگی نمی‌کرد و سهم من بیشتر این بود که پیش مادربزرگم باشم. الان که به این سن رسیدم تازه می‌فهمم که همه چیز کار نیست و نباید این طور زندگی کرد ولی با همه این‌ها مادرم با کارهایش دین‌ خود را به جامعه ادا کرد.»

در بخشی دیگر از برنامه چهارشنبه شب «خندوانه»، وقتی جناب خان وارد شد و از احلام گفت، ثریا قاسمی عنوان کرد که می‌خواهد از خانواده احلام در تماس تلفنی خواستگاری کند تا او هم تلاشی در این زمینه داشته باشد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها