تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۹:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 150631

گیتی معینی بازیگر فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار ضمن مرور برخی دشواری‌های نقش‌آفرینی در این فیلم،‌ تأکید کرد، حاصل کار ارزش تحمل این سختی‌ها را داشت.

گیتی معینی بازیگر فیلم سینمایی «ابلق» ساخته نرگس آبیار که در بخش نقش مکمل زن به فهرست نامزدهای سیمرغ در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرده بود، درباره تجربه حضور در این فیلم سینمایی بیان کرد: نقش من در «ابلق» خیلی متفاوت بود و گریم سنگینی داشتم، من در تیرماه و در آن هوای گرم چنین گریمی داشتم، گریمور حداقل سه ساعت روی صورتم کار می‌کرد، ضمن اینکه کلاه‌گیس آزاردهنده‌ای هم داشتم که شرایط را برایم غیرقابل تحمل می‌کرد ولی به دلیل عشق و علاقه‌ام به کار و همچنین همکاران بسیار خوبی که داشتم این کار میسر و باعث شد سختی‌ها را به جان بخرم‌.

وی افزود: برای این نقش گویش‌های دیگر هم در نظر گرفته شده بود ولی در نهایت گویش قمی انتخاب شد. خانم آبیار هم سه ماه با من کار کرد تا لهجه و نقش درست از آب دربیاید.

این بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون ادامه داد: ما در کوران کرونا سر صحنه می‌رفتیم ولی یک تیم پزشکی داشتیم که سلامتی بچه‌های تیم را چک می‌کردند، به جز یکی دو نفر از هنروران که دچار بیماری شدند و پروژه را ترک کردند، بقیه در سلامت کامل بودند.

معینی درباره لوکیشن تصویربرداری این فیلم هم توضیح داد: منطقه‌ای که ما در آن کار می‌کردیم زورآباد فرحزاد بود و کار در آنجا بسیار سخت بود. خلافکاران زیادی در آن منطقه حضور داشتند یعنی به قدری استرس و اضطراب داشتیم که به صورت حفاظت شده کار می‌کردیم. از هر لحاظ در معرض آسیب بودیم. مثلاً خلافکاران می‌آمدند و با ما درگیر می‌شدند، یادم هست قاچاقچیان می‌گفتند اینجا جای خواب ماست اما شما آمده‌اید و فیلم بازی می‌کنید. درواقع با حضور ما بازار کار آن‌ها کساد شده بود از همین رو ما را اذیت می‌کردند.

این بازیگر ادامه داد: یکی از اذیت‌های این خلافکاران این بود که یک روز آمدند و یکی از درخت‌ها را قطع کردند، آن درخت روی پای من افتاد و پایم شکست یعنی آن شکستگی که در فیلم می‌بینید واقعی بود. این امر باعث شد تدابیر امنیتی ببینند تا شرایط مصون شود. ضمن اینکه اکثر فیلم در تپه‌ها روایت می‌شد که رفت و آمد را بسیار سخت می‌کرد.

وی در پایان گفت: موضوع فیلم متفاوت بود و حالا که حاصل کار را در جشنواره دیدم، معتقدم ارزش آن را داشت چهار ماه در فضایی که پر از درد و مشکلات بود بمانیم و کار کنیم.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

آخرین ها