تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 57493

سالن سینماحادثه تروریستی تهران بر فروش فیلم‌ها در سالن‌های سینما نیز تاثیر گذاشته است.

به گزارش سینماسینما، شروع به کار طرح اکران ویژه ماه رمضان فرصت آن را فراهم کرده بود تا فیلم‌های در حال نمایش بتوانند در شرایط قابل قبولی به نمایش درآیند٬ اما این وضعیت با اتفاقاتی که چهارشنبه هفدهم خردادماه در تهران رخ داد تغییر کرد.

هرچند که «نهنگ عنبر۲» ساخته سامان مقدم قبل از حملات تروریستی در تهران خوب می‌فروخت٬‌ اما با این اتفاق مخاطبان کمتری برای تماشای فیلم کمدی به سالن سینما رفته‌اند.

 

علی سرتیپی – مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران – در گفت‌و‌گو با «ایسنا» درباره این موضوع گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده و توصیه‌هایی که به مردم شده بود، قطعا حوادث تروریستی تهران بر میزان فروش فیلم‌ها تاثیر داشته و دست‌کم شاهد افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی در فروش فیلم‌ها بوده‌ایم که امیدوارم در روزهای آینده شرایط بهتر شود. فیلم «نهنگ عنبر» به کارگردانی سامان مقدم تا شب گذشته (پنجشنبه ۱۸ خردادماه) ۱۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در کشور فروش داشته و «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری نیز یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فروخته است.

براساس گزارش «ایسنا» همچنین سعید خانی ـ مدیر پخش شرکت نسیم صبا ـ نیز از افت فروش فیلم «مادر قلب اتمی» به کارگردانی علی احمدزاده در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه و پس از حوادث اخیر تهران خبر داد و افزود: این فیلم پس از ۹ روز اکران که دو روز هم با تعطیلی همراه بود، در تهران با ۱۶ سالن ۵۲۰ میلیون تومان و شهرستان‌ها با ۱۲ سالن ۱۸۰ میلیون تومان فروخته است که در کل به فروش ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

غلامرضا فرجی ـ مدیر پخش حوزه هنری ـ هم اولین آمار فروش فیلم «زیر سقف دودی» پوران درخشنده را که  فقط دو روز از شورع اکرانش می‌گذرد، ۸۰ میلیون تومان در تهران اعلام کرد.

علاوه براین‌ فیلم‌ها، طبق اعلام احمد مختاری از دفتر پخش هدایت فیلم، فیلم «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی با ۴۷۰ میلیون تومان فروش در تهران و ۱۲۰ میلیون تومان در شهرستان به جمع فروش ۵۹۰ میلیونی رسیده است.

فیلم «آشوب» کاظم راست‌گفتار هم تا کنون ۳۷۳ میلیون تومان در کشور فروخته است.

مختاری جدیدترین آمار فروش دو فیلم «خوب،بد، جلف» پیمان قاسمخانی و «گشت ۲» سعید سهیلی که هنوز در چند سینما تهران و شهرستان اکران می‌شوند به ترتیب ۱۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان و ۱۹ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها