تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۲ - ۲۱:۰۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 36526

زهره صفوی، زهرا اویسیتمام پیشکسوتان سینما، تئاتر و تلویزیون همه بیکار هستند و ما هنرمندان در سینما حضور نداریم.

به گزارش سینماسینما، زهره صفوی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در خصوص ورود جوانان علاقه‌مند به بازیگری گفت: جوانان در کار ما نیستند و از دور تماشاگر هستند و آن طور که می‌بینند، نیست. الان تمام پیشکسوتان سینما، تئاتر و تلویزیون همه بیکار هستند و ما هنرمندان در سینما حضور نداریم.

او همچنین درباره بیکاری بازیگران در عرصه بازیگری اظهار داشت: سینمای ما رو به تنزل و شکست است و یک سینمای بی‌روح و مریض است چرا که حمایت شده نیست. جوانان نمی‌دانند که سینما در حال حاضر درآمد و شهرتی ندارد. آن‌هایی که می‌خواستند شهرت ببرند، بردند. ما الان برای تولید چیزی نداریم و با این وضعیت جوانان نباید وقت خود را تلف کنند و در این عرصه بیایند چرا که این کار هیچ پشتیبانی ندارد.

صفوی در خصوص علاقه جوانان به این حیطه تصریح کرد: علاقه عاقبت و آینده نمی‌شود. جوانان باید به چیزی علاقه داشته باشند که آینده و شخصیت داشته باشد. این کار شهرت و محبوبیت دارد ولی در حال حاضر فکر نمی‌کنم نصیب کسی شود، چون هر بازیگری یک بار یا حداکثر دو بار درسینما کار می‌کند و یکبار مصرف است.
بازیگر فیلم سینمایی «ساغر» در خصوص معیار و ملاک جوانان علاقه‌مند به بازیگری اظهار داشت: در حال حاضر داشتن هر معیار و ملاکی بی‌فایده است و برای سینما سودی ندارد.
صفوی درباره موانع کار جوانان در عرصه بازیگری گفت: آنچه باعث این اتفاق شده است بی‌حمایتی و رابطه است چون در سینمایی که همش رابطه و پارتی بازی باشد، سینما به ترقی نمی‌رسد. سینما باید با اصالت و با ضابطه باشد نه با رابطه.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «ما فرشته نیستیم» در خصوص شرایط دخترش زهرا اویسی که بازیگر است، گفت: من دخترم را از زمانی که سه ساله بود وارد این عرصه کردم اما از سه سالگی تا الان که ۳۲ ساله است فعالیت کمی داشته در صورتی که تمام شرایط و ملاک یک بازیگر با اصالت را دارد و کار خود را به خوبی می‌داند.

دخترم در حال حاضر پیشنهاد خوب کاری ندارد و از من به علت اینکه او را وارد این حرفه کردم، ناراضی است چرا که با این عرصه خو گرفته است و الان که سینمای ما در حال تنزل است و کار خوب تولید نمی‌شود تا در آن ایفای نقش کند، مرا مقصر می‌داند. دخترم در حال حاضر وکالت می‌خواند و هنوز هم از این شرایط گله مند است.

صفوی اظهار داشت: دوران آن روز سینما مانند امروز نبود بلکه الان چند سالی است که تغییر کرده است. اوایل انقلاب افراد انقلابی‌تر و متعهدی سینما را هدایت می‌کردند، آدم‌های کاربلدی مانند: حمید خیرالدین و فرآورده که باعث شد سینما در راه درست حرکت کند و آن زمان هم کار، درست بود و هر بازیگری در هر فیلم و سریالی درست و به جا دعوت می‌شد.
او در پایان گفت: در این عرصه برای من که یک هنرمند پیشکسوت هستم کارهای ارزشمند و بزرگی نیست که در آن ایفای نقش کنم و ۳ سال هم است که بیکارم و تا به الان تنها ۲ کار خیلی کوچک به من پیشنهاد شده که در آن ایفای نقش کردم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها