تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۲۶ - ۱۱:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 16010

جشنواره کنیک حمله تروریستی جعلی در نزدیکی یکی از لوکس‌ترین هتل‌های کن موجب ترس و وحشت میهمانان جشنواره فیلم کن شد.

به گزارش سینماسینما، در حالی که جشنواره فیلم کن امسال در سایه تدابیر شدید امنیتی و ضد تروریستی در حال برگزاری است یک مانور ضدتروریستی توسط یک شرکت اینترنتی در فرانسه در نزدیکی هتل لوکس «Hotel du Cap» که محل اقامت میهمانان سرشناس جشنواره کن شد و برای دقایقی موجی از ترس و وحشت در جشنواره ایجاد کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، در این حمله تروریستی جعلی، ۶ مرد با ظاهر نظامی و کلاه پوش، سوار بر قایق به سمت «Hotel du Cap» کن حرکت کردند و یکی از آنها با بالا رفتن از پله‌ها به سمت میهمانان وحشت‌زده در تراس هتل رفت. در این زمان یکی از میهمانان فریاد می‌زند و همه میهمانان از صندلی‌های خود و با وحشت به سمت محوطه استخر پا به فرار می‌گذارند.

شیرین کاری تبلیغاتی این شرکت اینترنتی فرانسوی در جریان برگزاری جشنواره فیلم کن با انتقادات بسیار شدیدی رو به روشده است.

پس از حملات تروریستی در بروکسل و پاریس، مسئولان برگزاری جشنواره فیلم کن از بیم بروز احتمالی حملات تروریستی توسط داعش بیش از ۵۰۰ مامور به پرسنل امنیتی خود اضافه کردند.

حتی یک مانور مقابله با تروریسم نیز چند هفته قبل از آغاز جشنواره با حضور ۲۰۰ نیروی داوطلب در مرکز شهر کن برگزار شد که در آن حمله فرضی تروریستی به کاخ جشنواره فیلم کن، زخمی شدن عده‌ای روی فرش قرمز و تسلط نیروهای نظامی و پزشکی فرانسه بر این وضعیت شبیه‌سازی شد.

«دیوید لیسنارد» شهردار کن نیز پیش از این گفته بود ۵۰۰ دوربین مداربسته در شهر تعبیه شده است تا کن تحت کنترل‌ترین شهر فرانسه باشد و همچنین اعلام کرد که تدابیر شدید امنیتی موجب ایجاد اختلال در برگزاری رویدادهای گوناگون جشنواره نخواهد شد.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم کن از فردا۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) آغاز می‌شود و تا ۲۲ می (دوم خرداد) ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها