تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۲:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 3389

آغیفیلم کوتاه «آغی» به کارگردانی یوسف کارگر با کسب جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «سامر اسلم» به آکادمی اسکار معرفی شد.

به گزارش «سینماسینما» شب گذشته ۱۰ مهرماه با برگزاری مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سامر اسلم در تگزاس آمریکا، فیلم کوتاه «آغی» به کارگردانی یوسف کارگر و از تولیدات انجمن سینمای جوانان ارومیه جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره را دریافت کرد.

طبق قوانین این جشنواره برگزیدگان بخش‌های مسابقه فیلم کوتاه زیر ۱۲ دقیقه، بخش مسابقه بالای ۱۲ دقیقه، جایزه بهترین فیلم کوتاه از نگاه مخاطبان و بهترین فیلم کوتاه بخش مسابقه بین‌المللی به آکادمی اسکار معرفی می‌شوند.

فیلم کوتاه «آغی» بعد از فیلم کوتاه «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی دومین فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران است که امسال با موفقیت در جشنواره‌های معتبر جهانی به آکادمی علوم و فنون هنرهای سینمای آمریکا «اسکار» معرفی می شود.

با توجه به زمان‌بندی ارائه فیلم‌های دارای مجوز ثبت‌نام به آکادمی اسکار تمامی فیلم‌های کوتاهی که بعد از تاریخ اول اکتبر موفق به دریافت این امتیاز شوند برای مراسم اسکار سال آینده فرصت حضور خواهند داشت از این‌ رو فیلم کوتاه «آغی» شانس حضور در اسکار ۲۰۱۷ را از دست نخواهد داد.

این فیلم کوتاه به‌عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره سامر اسلم با فیلم‌هایی از آمریکا، استرالیا، کانادا، یونان، آلمان، انگلیس و بلغارستان رقابت کرد و مورد قضاوت ترکیبی ۱۶ نفره از فیلمسازان و منتقدان، برای کسب جوایز ۱۶ بخش این جشنواره قرار گرفت. جشنواره بین‌المللی فیلم «سامر اسلم» که فیلم‌های بلند و کوتاه را به رقابت دعوت می کند، باهدف حمایت مستقیم و متعهدانه از فیلمسازان مستقل بدون در نظر گرفتن ملیت شان ۲۶ و ۲۷ سپتامبر در تگزاس آمریکا برگزار شد.

برخی از عوامل این فیلم کوتاه عبارتند از نویسنده و کارگردان: یوسف کارگر، تصویربردار: پیمان عباس زاده، تدوین: مسعود دولتخانی و حسین شاعری، صدابردار: حسن سلمانی، طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، تصحیح رنگ: سامان مجد وفایی، بازیگران: احد پاسبانطوس، هادی افتخارزاده، یوسف یزدانی، طراحی پوستر: استودیو لیکو، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان ارومیه.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها