تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۳:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 15942
اسکوییفیلم «رویاهای دم صبح» مهرداد اسکویی در جشنواره “داک فِست” مونیخ کاندیدای دریافت جایزه شد.

به گزارش سینماسینما، اسکویی  گفت: روز گذشته (جمعه) یکی از مسئولان این جشنواره که از معتبرترین جشنواره‌های مستند جهان محسوب می‌شود با من تماس گرفت و ضمن اعلام این خبر از استقبال فیلم در جشنواره خبر داد.

وی افزود: «رویاهای دم صبح» در بخش افق‌ها به عنوان یکی از سه مستند کاندیدای بهترین فیلم شده که پیش از این هم با فیلم «از پس برقع» موفق به دریافت این جایزه شده بودم.

این مستندساز که به دلیل عمل جراحی نتوانسته است در این جشنواره حضور پیدا کند، ادامه داد: به دلیل جراحی که داشتم و نقاهت بعد از عمل متأسفانه نتوانستم به این جشنواره بروم و دوست داشتم حداقل در مراسم پایانی که امشب برگزار می‌شود حضور داشته باشم. ضمن اینکه یک نمایش دیگر هم برای فیلم در نظر گرفته شده که فردا به عنوان بهترین‌ها در سانس ویژه‌ای به نمایش درمی‌آید.

اسکویی همچنین از انتخاب فیلمش در جشنواره “کرنوگراف” خبر داد و گفت: این جشنواره که از سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شده در شهر “گیشناوو” در جمهوری مولداوی از ۱۲ تا ۱۸ می برگزار می‌شود و در این دوره که هشتمین جشنواره محسوب می‌شود، ۶۰۰ فیلم شرکت کرده‌اند که از میان آن‌ها «رویاهای دم صبح» به عنوان یکی از ۲۰ فیلم نهایی در بخش اصلی پذیرفته شده است.

وی افزود: ضمن در نظر گرفتن دو نمایش برای فیلم، یک مسترکلاس برای جوانان مولداوی هم برای من تدارک دیده بودند که در آن هم نمی‌توانم شرکت کنم.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها