تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۵:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 37230

قهرمانان کوچکفیلم سینمایی «قهرمانان کوچک» با موضوع حمایت از تولید داخلی است که به دلیل پرداختن به این مقوله ملی و همچنین نگاه ویژه به شعار انتخاب شده سال از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گرفت.

به گزارش سینماسینما، روز گذشته در محل این کمیسیون در مجلس شورای اسلامی این فیلم با حضور تعدادی از عوامل فیلم و برخی از نمایندگان مجلس از جمله حجت الاسلام پژمانفر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، حجت الاسلام سالک، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی ، فاطمه ذوالقدر دبیر کمیسیون و طیبه سیاوشی و محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی به اکران خصوصی در آمد.

پژمانفر پس از اکران این فیلم با ابراز خرسندی از ساخت چنین فیلم هایی و لزوم حمایت از چنین پروژه هایی گفت: یکی از مسائل بسیار مهمی که امروز در استقلال کشور اهمیت ویژه دارد، بحث اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه نسبت به حمایت از تولید ملی است.

او با اشاره به اهمیت مخاطب قرار دادن کودکان در این فیلم گفت: در حال حاضر بحث فرهنگ‌سازی و ایجاد انگیزه در خرید کالای ایرانی در بزرگسالان هم اهمیت دارد؛ چه برسد به نوجوانانی که آینده سازان این مملکت هستند و این مفهوم ارزشی است که در این فیلم به خوبی قابل مشاهده است. اما نکته مثبت «قهرمانان کوچک» این است که این موضوع را به صورت شعاری به مخاطب القا نمی کند.

پس از آن عوامل فیلم توضیحاتی در رابطه با مراحل ساخت ارائه داده و همچنین درخواست ‌های خود را مطرح کردند. اعضای کمیسیون نیز ضمن استقبال از ساخت چنین پروژه هایی با مفهوم ارزشی اعلام آمادگی کردند که از این گونه فیلم ها تا حد توان خود حمایت می کنند.

این فیلم اولین اثر سینمایی است که به بررسی موضوعاتی همچون قاچاق کالا پرداخته و با ژانری کمدی- رزمی دغدغه حمایت از تولید داخلی را به تصویر می کشد.
«قهرمانان کوچک» را حسین قناعت ساخته و بازیگران آن برزو ارجمند، شهرام قائدی، بیژن بنفشه‌خواه، بهنوش بختیاری، آناهیتا همتی، ارژنگ امیرفضلی، نادر سلیمانی، ، عباس محبوب، یوسف کرمی (قهرمان المپیک در نقش خودش)، رامین ناصر نصیر، افشین سنگ چاپ، ابراهیم شفیعی، فرهاد بشارتی، مینا سلیمانی، مرتضی رستمی، فرزاد حاتمیان ، همچنین بازیگران خردسال این فیلم سینمایی یاس نوروزی، پارسیا شکوری‌فر، عرفان برزین، سامیارمحمدی، امیرکیان عبدی و ایمان امیری هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها