تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 106472

یک کارگردان تئاتر گفت: اگر به پیشینه جشنواره تئاتر فجر نگاه کنیم، شاهدیم که تئاترهایی که از شهر مشهد به این جشنواره می‌آمدند نمایش‌های موفقی بوده و این توقع را ایجاد کردند که نمایش‌های مشهد نمایش‌های خوبی باید باشد.

به گزارش سینماسینما، مصطفی ابهری کارگردان نمایش «سردسیر» که یکی از برگزیدگان مشهدی جشنواره تئاتر فجر است، ادامه داد: گروه من هم تلاش خود را خواهد کرد تا یک کار خوب و آبرومند در سطح توقع گروه‌های مشهد را اجرا کند.

او درباره جشنواره امسال گفت: دبیر امسال جشنواره آقای نادر برهانی مرند از بدنه تئاتر کشور است و بسیار خوب جشنواره را مدیریت می‌کنند. جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

ابهری افزود: اطلاع‌رسانی درباره سالن‌ها، جدول نمایش هماهنگی گروه‌ها و اسکان در جشنواره خیلی خوب بوده است. فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور که این جشنواره به پایان خواهد رسید شاهد یک جشنواره خوب با برنامه‌ریزی دقیق خواهیم بود.

این کارگردان با بیان اینکه”جشنواره فجر و تئاتر بودجه‌ی مشخصی دارند و بر اساس همین بودجه برنامه‌ریزی‌هایی برای پرداخت کمک هزینه به گروه‌ها انجام شده است” افزود: درباره کمک هزینه‌ها نیز با من صحبت شده است و بخشی از آن برایم واریز شده است.

او بیان کرد: گروه من برای اجرا در جشنواره آماده است و امیدواریم بتوانیم اجرای خوبی در این جشنواره داشته باشیم.

این کارگردان درباره نمایش «سردسیر» خاطر نشان کرد: اجرای این نمایش را از مهرماه در شهر مشهد آغاز کردیم. استقبال مردم از این نمایش خوب بود و مخاطبان عادی و حرفه‌ای از اجرای این نمایش راضی بودند.

ابهری با اشاره به اینکه “بخش ایران یک در جشنواره تئاتر فجر مربوط به کارگردانانی است که تجربه کمتری در جشنواره دارند یا اینکه اولین حضورشان در جشنواره است” ادامه داد: من نیز قبلاً در جشنواره‌های مختلفی شرکت کردم اما این اولین حضور من به عنوان کارگردان در جشنواره تئاتر فجر است.

او در پایان گفت: اگر شرایط اجرا در شهر تهران برای نمایش «سردسیر» به وجود آید، قطعاً دوست دارم این نمایش را در تهران نیز اجرا کنیم تا دیده شود.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها