تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 170700

مراسم اعطای جوایز هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین با اعطای جوایز بخش‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش سینماسینما، هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم برلین جایزه خرس طلای بهترین فیلم این دوره از این رویداد سینمایی را به فیلم اسپانیایی- ایتالیایی  «آلکارس» ساخته  «کارلا سیمون» اعطا کرد و جایزه خرس نقره بزرگ هیات داوران به «فیلم رمان نویس» ساخته «هونگ سانگ-سو» و خرس نقره هیات داوران به «ردای گوهرها» ساخته  «ناتالیا لوپز گایاردو» رسید.

همچنین خرس نقره ای بهترین کارگردان به  «کلر دنی» برای فیلم «آتش»، خرس نقره بهترین فیلمنامه و بازیگر مرد  به «رابعه کورناز» برای فیلم «بر علیه جورج دبلیو بوش» اعطا شد.

جایزه بهترین مستند جشنواره به «خاطرات روزانه میانمار» اعطا شد و فیلم «دام» از  «آناستازیا وبر» جایزه خرس طلای بهترین فیلم کوتاه را به خانه برد.

همچنین پروژه سینمایی «کیک مورد علاقه من» ساخته بهتاش صناعی ها و مریم مقدم و محصول مشترک ایران و فرانسه جایزه گسترش فیلمنامه یوریماژ به همراه ۲۰ هزار یورو را در بخش بازار تولید مشترک برلیناله دریافت کرد.

 

مستند «جمعه می‌بینمت» ساخته میترا فراهانی به عنوان محصول مشترک، فرانسه، سوئیس، ایران  و لبنان جایزه ویژه هیات داوران در بخش مواجهه را به خود اختصاص داد و فیلم کوتاه «گوزن»  از ایران هم جایزه ویژه بهترین فیلم کوتاه را از سوی هیات داوران بین‌المللی در بخش نسل (Generation kplus) از آن خود کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها