تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173213

همزمان با هفته هنرانقلاب اسلامی ۲۰ سالن از ۸۶ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده در فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری، به چرخه اکران سینمای ایران اضافه خواهند شد.

به گزارش سینماسینما، این سالن‌ها جمعا ۲۰ سینما در ۱۸ شهر را شامل می‌شوند که در فاز دوم طرح توسعه مورد بازسازی و احداث قرار گرفته‌اند. توسعه سینماهای شاهد تهران، بهمن سبزوار، مهر همدان، هجرت گنبد،مهرکوهسنگی مشهد، ۲۹ بهمن تبریز، کیهان آبادان، آزادی ارومیه، فلسطین بروجرد، مهرمادر دزفول، بهمن آزادشهر، مهرهماگ بجنورد، بیستون کرمانشاه، قدس تبریز، همافران نوشهر، آزادی آبادان، نایسر سنندج و گلدشت اصفهان و… از جمله پروژه‌های فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری هستند که در هفته هنر انقلاب اسلامی، تنها ۲۰ سالن از مجموع ۸۶ سالن فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. در ادامه نیز بخشی از این سالن‌ها تا عید فطر ۱۴۰۱ و بخشی دیگر تا پایان سال رونمایی خواهند شد.

همزمان با پایان فاز دوم طرح توسعه، موسسه «بهمن سبز» فرآیند ساخت سینماهای فاز سوم این طرح را در سراسر کشور آغاز کرده است و هم اکنون احداث ۱۲۵ سالن سینمایی دیگر را در دست ساخت دارد.

لازم به توضیح است که در فاز نخست طرح توسعه سالن‌های سینمایی ۶۵ سالن توسط موسسه بهمن سبز در شهرهایی چون سقز، ارومیه،شاهرود، کاشان، اصفهان، آبادان، مشهد و … احداث و بازسازی و به چرخه اکران سینماهای کشور افزوده شدند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها