تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۱۱ - ۱۷:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 1072

ایرج کریمیایرج کریمی کارگردان و منتقد سینما، بر اثر بیماری سرطان خون از دنیا رفت.او که متولد سال ۱۳۳۲ در تهران بود،‌ «باغ کندلوس»، «چند تار مو»، «از کنار هم می‌گذریم» و همچنین سال گذشته پس از حدود ۸ سال فیلم «نیمرخ‌ها» را ساخت که شخصیت اصلی آن با بیماری سرطان رنج می‌برد. او همچنین نگارش فیلمنامه فیلم «سفر جادویی» به کارگردانی ابوالحسن داودی و «بهترین بابای دنیا» به کارگردانی داریوش فرهنگ در سال ۱۳۷۰ را برعهده داشت.

فیلم سینمایی «نیمرخ‌ها» پنجمین و آخرین اثر سینمایی این کارگردان و منتقد قدیمی سینما با بازی بابک حمیدیان، سحر دولتشاهی، رویا نونهالی، هومن سیدی، امیرحسین رستمی، بهاران بنی‌احمدی، شیرین اسماعیلی، سید ابراهیم عمادی، شورا کریمی، پویان جوان و با حضور سام قریبیان فیلمبرداری شد.

«نیمرخ‌ها» ملودرامی مدرن و عاشقانه و روایتگر زندگی زوج جوانی است که مرد به دلیل بیماری سرطان روزهای آخر عمر خود را سپری کند و در ادامه آن رقابتی بین مادر و همسر این مرد جوان رخ می‌دهد.

در سال ۹۲، انجمن منتقدان خانه سینما بزرگداشتی برای ایرج کریمی‌ برگزار کرد که در آن مراسم، طهماسب صلح‌جو با بیان اینکه ایرج فقط یک منتقد نیست‌، گفته بود: «او خیلی پیش از فیلمسازانی که امروز کار می‌کنند، فیلمسازی را شروع کرده و نقد نوشته است و یکی از عاشقان سینما محسوب می‌شود. او چهل سال پیش مدرک مهندسی‌اش را گرفت اما به عشق سینما حتی یک روز هم دنبال آن کار نرفت و تاکنون عاشقانه فیلم دیده و فیلم ساخته است.»

زمان و مکان مراسم خاکسپاری این کارگردان و منتقد فقید متعاقبا اعلام می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها