تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 68632

سینماسینما، علی پاکزاد – کاوه صباغ‌زاده کارگردان فیلم «ایتالیا ایتالیا» با اشاره به اینکه سارا بهرامی انتخاب اول او برای بازی در فیلم «ایتالیا ایتالیا» نبود، تاکید کرد اگر این بازیگر نبود، قطعا فیلم را نمی‌ساخت.

به گزارش سینماسینما،فیلم «ایتالیا ایتالیا» ساخته کاوه صباغ‌زاده در سی و پنجمین جشنواره فجر به نمایش گذاشته شد. این فیلم اکنون اکران عمومی شده است. سارا بهرامی و حامد کمیلی بازیگران این فیلم هستند و این فیلم، نخستین ساخته سینمایی صباغ‌زاده محسوب می‌شود.

صباغ‌زاده درباره اکران فیلم گفت: «قبل از اینکه فیلم «ایتالیا ایتالیا» ساخته شود؛ سعی کردم مخاطب‌شناسی کنم. می‌توانم بگویم طبقه متوسط شهری و باسواد جامعه ما بهتر می‌توانند با این فیلم ارتباط برقرار کنند. زیرا روایت ما هم به تصویر کشیدن زندگی از این جنس است. بازخوردهایی هم که می‌گیرم چنین موضوعی را تایید می‌کند.»

او ادامه داد: «قصد داشتم فیلم متفاوتی بسازم. البته نمی‌توانم با قطعیت این موضوع را تایید کنم. اما با گذشت چند هفته از اکران عمومی می‌توان درباره این موضوع نظر داد. اما امروز فکر می‌کنم ارزش کاری که انجام داده‌ام کم هم نیست.»

صباغ‌زاده درباره انتخاب بازیگران فیلم «ایتالیا ایتالیا» گفت: «گزینه اول من برای بازی در این فیلم یک بازیگر تئاتر بود که بسیار هم قابل و تواناست، هرچند اکنون که همکاری ما شکل نگرفته ترجیح می‌دهم نامی از او نبرم. اما گزینه دوم ما سارا بهرامی بود که مجبور هم شدیم کمی فیلمنامه را به دلیل تغییر بازیگر، عوض کنیم. فیلمنامه را به گونه‌ای نوشتیم که به شخصیت سارا بهرامی نزدیک باشد. اگر سارا بهرامی در این فیلم حضور نداشت قطعا فیلم را نمی‌ساختم. تا این حد برایم مهم بود و می‌دانستم سارا بهرامی بازیگر بسیار خوبی است. جالب این است که حامد کمیلی نیز انتخاب اول ما نبود؛ زیرا قرار بود ما برای این نقش از یک نابازیگر استفاده کنیم. اما بعد از گذشت زمان کوتاهی سرمایه‌گذاران فیلم به ما گفتند که در کنار سارا بهرامی از یک بازیگر چهره استفاده کنیم. چند روزی بیشتر به شروع کار نمانده بود با بسیاری از بازیگران مطرح صحبت کردیم. متاسفانه هیچ کدام از این دوستان قبول نکردند؛ در نهایت به پیشنهاد سارا بهرامی با حامد کمیلی به توافق رسیدیم.»

کارگردان «ایتالیا ایتالیا» درباره بازی متفاوت بازیگران این فیلم گفت: «سارا بهرامی و حامد کمیلی در ابتدای کار با من صحبت کردند و قرار شد بازی آنها در «ایتالیا ایتالیا» شبیه همکاری قبل آنها نباشد. به من گفتند که ما در صورتی بازی می‌کنیم که بازی ما شبیه کارهای قبلی‌مان از آب درنیاید. سارا بهرامی در چند روز آخر کار حال خوبی نداشت و همه این‌ها به خاطر فشار زیادی بود که برای ایفای نقش متفاوت به خود آورده بود.»

او درباره شرایط اکران فیلم و ساخت فیلم بعدی خود گفت: «از تعداد سالن‌ها اطلاعی ندارم. تبلیغات تلویزیونی هم به زودی شروع می‌شود، اما تبلیغات شهری نداریم. برای کار جدید اکنون در حال نگارش فیلمنامه هستم و به جشنواره سی و ششم نمی‌رسد.»

لینک کوتاه

نظرات شما

  1. مازیار شیخ محبوبی
    ۱۷, مهر, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۷ ب٫ظ

    فکر می کنم کاوه داره شو می گذارد……………….

  2. راحیل
    ۱۰, فروردین, ۱۳۹۷ ۲:۲۳ ب٫ظ

    فیلم متفاوت وواقعا زیبایی بود با بازی عالی سارابهرامی وحامدکمیلی

نظر شما


آخرین ها