تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۱۳ - ۱۷:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 17506
در سال‌های اخیر با ساخت فیلم‌ها و سریال‌های گوناگون و تست گریم بازیگران متعدد در نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی، اتفاقات و رویدادهای زندگی این بزرگوار را برای جامعه ملموس‌تر کردند.

 به گزارش سینماسینما، تست گریم و بازی در نقش امام خمینی، پدیده‌ای نوظهور در سینما و تلویزیون ایران است.

در اواخر دهه هفتاد شمسی و در سریال‌های مناسبتی این اتفاق صورت گرفت، در ایام ارتحال بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی تصاویری از این بازیگران در فضای مجازی بیشتر از قبل به اشتراک گذاشته می‌شود. جمشید هاشم پور یکی از افرادی است که برای بازی در نقش امام خمینی (ره) در فیلم”فرزند صبح” تست گریم داده است.  هاشم‌پور در سال ۱۳۲۳ از پدر و مادری اردبیلی در خیابان سلسبیل تهران به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا دیپلم ریاضی ادامه داد.

بازیگرانی که نقش امام را بازی کردند
عبدالرضا اکبری در چهاردهم فروردین ماه سال ۱۳۳۲ در کرمان متولد شد و تحصیلات مقدماتی خود را در تهران سپری کرد. از سن ۱۶سالگی جذب کانون پرورش فکری شد و به اتفاق دوستانش در سال ۱۳۴۷ گروه تئاتر موسوم به گروه تئاتر نجف آباد را تأسیس کردند.
وی یکی دیگر از بازیگرانی که برای نقش امام خمینی(ره) تست گریم داده و برای بازی در این نقشم در فیلم “فرزند صبح” انتخاب شده بود.
بازیگرانی که نقش امام را بازی کردند
بازیگرانی که نقش امام خمینی (ره) را بازی کردند+تصاویر
بازیگرانی که نقش امام خمینی (ره) را بازی کردند+تصاویر

شاید تست گریم شکرخدا گودرزی در سریال “معمای شاه” را موفق‌ترین و شبیه‌ترین نمونه برای بازیگری نقش امام خمینی (ره) دانست. گودرزی از بازیگران باسابقه تئاتر که در “معمای شاه” به کارگردانی محمدرضا ورزی به ایفای نقش پرداخته است.

بازیگرانی که نقش امام را بازی کردند
محمد آزادی یکی دیگر از بازیگرانی است که به ایفای نقش امام خمینی(ره) در سریال “سال های پر حادثه” پرداخته است.
بازیگرانی که نقش امام را بازی کردند
منبع: باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها