فروش چشمگیر یک فیلم کم‌هزینه

اتاق جنگدو فیلم‌ تازه وارد اکران آمریکای شمالی، با فروش‌های خوب و بد خود شگفتی‌ساز شدند.روزهای گرم تابستان امسال باز هم شاهد یکه‌تازی «مستقیم از کامپتون» محصول شرکت فیلم‌سازی یونیورسال بود. این فیلم در سومین هفته پیاپی با فروشی بیش از ۱۳ میلیون دلار در ۳۱۴۲ سالن سینما صدرنشین جدول فروش آخر هفته شد، تا رتبه دوم جدول فروش به فیلم تازه‌وارد « اتاق جنگ» برسد. البته ناگفته نماند که «اتاق جنگ» با ۱۱ میلیون دلار فروش در ۱۱۳۵ سالن سینما بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها فروخت.

در این میان بی‌شک بازنده بزرگ جدول فروش این آخر هفته فیلم تازه وارد «ما دوستان تو هستیم» با بازی زک افران بود، که علیرغم اکران گسترده در ۲۳۳۳ سالن سینما تنها ۱٫۸ میلیون دلار فروش داشت. این یکی از بدترین فروش‌های افتتاحیه برای فیلمی است که در بیش از ۲۰۰۰ سالن سینما به نمایش درآمده است. زک افران در «ما دوستان تو هستیم» در نقش یک دی‌جی جوان ظاهر می‌شود. وس بنتلی و امیلی راتاجکوسکی از دیگر بازیگران این فیلم هستند که توانست امتیاز سینمایی +C را از تماشاچیان دریافت کند. پیش از اکران فیلم پیش‌بینی می‌شد که «ما دوستان تو هستیم» حداقل ۸ میلیون دلار در افتتاحیه فروش داشته باشد.

جف گلداشتاین مدیر توزیع داخلی شرکت فیلم‌سازی برادران وارنر در این باره گفت : «درست است که نتیجه‌کار ناامید‌کننده است، اما در هر حال این فیلم پروژه سینمایی کوچکی بود.»

«مستقیم از کامپتون» این آخر هفته با فروش خوبی که داشت، مجموع فروش خود در بازار آمریکای شمالی را به ۱۳۴٫۱ میلیون دلار رساند، تا پیروزی دیگری را نصیب شرکت فیلم‌سازی یونیورسال کند. این فیلم در بازارهای خارج از آمریکای شمالی نیز تا کنون در مجموع بیش از ۱۴۰ میلیون دلار فروش داشته است.

این هفته نیز همانند هفته گذشته برنده فروش در بازارهای خارج از آمریکای شمالی، «نابودگر : سفر پیدایش» بود. این فیلم که به تازگی اکران خود را در سینماهای چین آغاز کرده، در طول هشت روز اکران خود در این کشور ۸۲٫۸ میلیون دلار فروش داشته، تا مجموع فروش خارجی فیلم به ۳۲۰٫۱ میلیون دلار برسد.

دیگر فیلم موفق بازارهای خارج از آمریکای شمالی، «ماموریت غیرممکن : ملت سرکش» محصول شرکت فیلم‌سازی پارامونت بود. این فیلم با فروشی بیش از ۱۵ میلیون دلار در ۶۴ بازار خارج از آمریکای شمالی، مجموع فروش خارجی خود را به رقم ۳۰۹ میلیون دلار رساند. مجموع فروش جهانی این فیلم ۴۷۹٫۹ میلیون دلار است.

«اتاق جنگ» فیلم کم‌هزینه شرکت فیلم‌سازی سونی با درون‌مایه‌ای اعتقادی، امتیاز سینمایی +A را از تماشاگران دریافت کرد. این فیلم با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای است که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جستجو می‌کنند. این فیلم که با بودجه‌ای ۳ میلیون دلاری ساخته شد، دومین فیلم پرفروش این آخر هفته در سینماهای آمریکای شمالی بود.

دیگر فیلمی که هفته گذشته اکران خود را در سینماهای آمریکای شمالی آغاز کرد، فیلم اکشن سیاسی «راه فراری نیست» محصول شرکت فیلم‌سازی واینشتاین بود. این فیلم که امتیاز سینمایی +B را از تماشاگران دریافت کرده، این آخر هفته در ۳۳۵۵ سالن سینما ۸٫۳ میلیون دلار فروخت، تا تبدیل به رقیب «ماموریت غیرممکن» برای تصاحب عنوان سومین فیلم پرفروش این آخر هفته شود. ۸۰ درصد از تماشاگران فیلم «راه فراری نیست» با بازی اوون ویلسون، لیک بل و پیرس برازنان؛ بالای ۲۵ سال سن داشتند.

این آخر هفته فیلم «شوم ۲» با ۵۶ درصد افت فروش نسبت به هفته گذشته ۴٫۷ میلیون دلار فروخت، تا مجموع فروش فیلم در آمریکای شمالی به ۱۸٫۵ میلیون دلار برسد. «مردی از یو.ان.سی.ال.ای» نیز اندکی کمتر از «شوم ۲» ۴٫۴ میلیون دلار فروش داشت. «هیتمن : مامور ۴۷» نیز با افت فروش ۵۴ درصدی تنها ۳٫۹ میلیون دلار فروخت.

دایناسورهای ماقبل تاریخ این هفته از طریق ۳۵۰ سالن سینمای آی‌مکس به پرده سینما بازگشتند، تا با ۳٫۱ میلیون دلار فروش امیدوار باشند که شاید به رکورد فروش فیلم «تایتانیک» در بازار آمریکای شمالی برسند. «دنیای ژوراسیک» تا اینجای کار در مجموع ۶۴۳٫۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش داشته است. رکورد فروش «تایتانیک» در بازار آمریکای شمالی ۶۵۸٫۷ میلیون دلار است. البته رکورد فروش در بازار آمریکای شمالی با ۷۶۰٫۵ میلیون دلار متعلق به فیلم «آواتار» است.

 

ردیف

نام فیلم

تعداد سالن‌های سینما

هفته اکران

فروش آخر هفته

فروش کل(در آمریکای شمالی)

۱

مستقیم از کامپتون

۳۱۴۲

۳

۱۳٫۲ میلیون دلار

۱۳۴٫۱ میلیون دلار

۲

اتاق جنگ

۱۱۳۵

۱

۱۱ میلیون دلار

۱۱ میلیون دلار

۳

ماموریت‌غیرممکن:ملت‌سرکش

۳۰۹۵

۵

۸٫۳ میلیون دلار

۱۴۰٫۱ میلیون دلار

۴

راه فراری نیست

۳۳۵۵

۱

۸٫۲۹ میلیون دلار

۱۰٫۳ میلیون دلار

۵

شوم ۲

۲۷۹۹

۲

۴٫۷ میلیون دلار

۱۸٫۵ میلیون دلار

۶

مردی از یو.ان.سی.ال.ای

۲۷۰۶

۳

۴٫۴ میلیون دلار

۳۴٫۱ میلیون دلار

۷

هیتمن : مامور ۴۷

۳۲۷۳

۲

 ۳٫۹ میلیون دلار

۱۵٫۲ میلیون دلار

۸

هدیه

۱۹۳۴

۴

  ۳٫۱۳ میلیون دلار

۳۵٫۹ میلیون دلار

۹

دنیای ژوراسیک

۱۲۳۹

۱۲

۳٫۱۲ میلیون دلار

  ۶۴۳٫۱ میلیون دلار

۱۰

مرد مورچه‌ای

۱۶۹۰

۷

۳٫۰۵ میلیون دلار

۱۶۹٫۲ میلیون دلار

منبع: خبرآنلاین

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 1022 و در روز دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۶:۱۱
2024 copyright.