پاسخ بنیاد سینمایی فارابی به ادعاهای کیهان

بنیاد سینمایی فارابی  با انتشار یادداشتی به ادعاهای روزنامه کیهان پاسخ داد.

به گزارش سینماسینما، در توضیحات بنیاد سینمایی فارابی آمده است:

۱٫ به نظر می‌رسد سیاست شفاف سازی حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی، از سوی روزنامه کیهان فرصتی برای درج دیدگاه‌های خود در قالب اشتباهات ظاهراً سهوی و تسویه حساب سیاسی با چهره‌های فرهنگی و هنری کشور و در نهایت زیر سوال بردن حمایت از سینمای نوین ایران شده است.
۲٫ بنیاد سینمایی فارابی برای حضور سازندگان فیلم‌ها در رویدادهای معتبر بین‌المللی مطابق ضوابط و آیین‌نامه‌های مرتبط، در برخی موارد، کمک هزینه سفرعوامل اصلی مانند تهیه کننده یا کارگردان را تأمین می‌کند؛ از جمله به سرکار خانم رخشان بنی‌اعتماد، فیلمساز ارزشمند سینمای ایران، برای حضور در رویداد سینمایی جشنواره فیلم‌های آسیایی رُم(دوم تیر ۱۳۹۷) مبلغ ۰۰۰/۱۰۰/۱۲ ریال (معادل یک میلیون و دویست و ده هزار تومان) کمک هزینه سفر پرداخت شده است. حُب و بغض سیاسی نباید در خواندن اعداد، رسانه ای را دچار اشتباه کرده و یک میلیون و دویست و ده هزار تومان را چندین برابر کرده و صد و بیست و یک میلیون تومان بخواند و این ادعا را در قالب خبر بنویسد!
۳٫ هیچ یک از هنرمندان و سینماگران از دولت و در این مورد، از بنیاد سینمایی فارابی دستمزد دریافت نمی کنند. هنرمندان و سینماگران در پروژه‌هایی که در راستای اولویت‌های فرهنگی کشور باشد، می‌توانند مشارکت بنیاد سینمایی فارابی را پس از طی مراحل لازم، درخواست کنند. مانند پروژه نگارش پنج فیلمنامه سینمایی در موضوعات اجتماعی و کارآفرینی، درباره شخصیت‌های کارآفرین و ارزش آفرین موفق ایرانی، که توسط گروهی از فیلمنامه نویسان کشور در حال نگارش است.
۴٫ بهره مندی فیلمسازانی چون: آقایان علیرضا رئیسیان، محمد علی سجادی، احمد حامد و دیگران از «وام» یا «مشارکت» در پروژه‌های سینمایی، مبتنی بر شیوه‌ها و رویه‌های قانونی و حرفه‌ای است که بارها توضیح داده شده و فقط در صورتی که کسی یا کسانی بخواهند واقعیت را دگرگون جلوه دهند، این توضیحات را نادیده خواهند گرفت.
۵٫ شفاف سازی فرصتی برای نقد و بررسی‌ منصفانه توسط افکار عمومی و به تبع آن ارتقای فعالیت‌ها و تصمیم‌ها؛ و نه برخوردهای سلیقه‌ای و جناحی است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 106480 و در روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶:۳۲
2024 copyright.