واکنش تند بزرگان سینما به تصمیم جنجالی اسکار

آلفونسو کوارون و گیرمو دل‌تورو به تصمیم جنجالی آکادمی برای اهدای ۴ جایزه اسکار هنگام پخش تبلیغات تلویزیونی واکنشی منفی نشان دادند.

به گزارش سینماسینما، تصمیم آکادمی علوم و هنرهای سینما برای اهدای ۴ جایزه اسکار هنگام پخش تبلیغات در پخش زنده تلویزیونی به ویژه اسکار فیلمبرداری و اسکار تدوین با واکنش منفی برخی از بزرگترین چهره‌های دنیای سینما از جمله آلفونسو کوارون کارگردان فیلم «رُما» روبه‌رو شد.

«رُما» از شانس‌های اصلی دریافت جوایز اسکار است که در ۱۰ رشته‌ از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبرداری نامزد دریافت جایزه است.

کوارون که کارگردان، نویسنده فیلمنامه و البته فیلمبردار «رُما» است، در واکنش به تصمیم جنجالی آکادمی گفت: «در تاریخ سینما شاهکارهایی بدون صدا، بدون رنگ، بدون داستان، بدون موسیقی و حتی بدون بازیگر خلق شده‌اند. اما در این تاریخ دراز هیچ فیلمی وجود ندارد که بدون فیلمبرداری یا تدوین ساخته شده باشد.»

گیرمو دل‌تورو کارگردان برنده جایزه اسکار سال گذشته هم در این باره گفت:‌ «فیلمبرداری و تدوین قلب کار ما هستند. آن‌ها از سنت نمایش یا ادبیات به سینما ارث نرسیده‌اند. آن‌ها خود سینما هستند.‌»

یکی از واکنش‌های تند به تصمیم آکادمی را هم امانوئل لوبزکی فیلمبردار مشهور برنده ۳ اسکار پیاپی نشان داد. او که فیلمبرداری «جاذبه»، «بردمن» و «از گور بازگشته» را در کارنامه دارد، در این باره گفت: «فیلمبرداری و تدوین را می‌توان «ذرات بنیادین» سینما نامید. تصمیم آکادمی مایه تاسف است.»

منبع: خبرآنلاین

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 106492 و در روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳:۳۳
2024 copyright.