انتقاد روزنامه شهروند: چه مشکلی با وزیر خارجه دارید؟

بعد از ممانعت مدیران صداوسیما از پخش مصاحبه ظریف با عادل فردوسی‌پور، نوبت به «خندوانه» رامبد جوان رسید.

به گزارش سینماسینما، روزنامه شهروند نوشت: «در حالی که قرار بود محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه به دعوت رامبد جوان در برنامه طنز «خندوانه» شرکت کند، خبرگزاری جماران خبر داد که مسئولان صداوسیما از حضور او در این برنامه ممانعت کرده‌اند. هر چند رامبد جوان تا به حال نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده اما باید منتظر بود در این باره شفاف‌سازی کند.

البته این نخستین بار نیست که صداوسیما از حضور چهره‌های محبوب دولت در برنامه‌های پرمخاطب خود ممانعت می‌کند. ماجرای پخش‌نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف هم در زمان ریاست سرافراز از همین دست مصاحبه‌ها بود. قرار بود مصاحبه عادل در شب یلدای سال ٩۴ پخش شود اما فشار جناح‌های مقابل در نهایت باعث شد که فردوسی‌پور در ابتدای برنامه‌اش بگوید: «ما برای ویژه‌برنامه امشب با وزیر امور خارجه گفت‌وگویی ورزشی را انجام دادیم که مسئولان صداوسیما صلاح ندیدند این مصاحبه پخش شود.» بعد از آن روابط عمومی سازمان در بیانیه‌ای عنوان کرد: «گفت‌وگو و مصاحبه با رجل سیاسی، مذهبی و شخصیت‌های مختلف تابع میل و نظر شخصی تهیه‌کننده یا عوامل برنامه نمی‌باشد. در صورتی که شبکه‌ای قصد انجام مصاحبه با این افراد را داشته باشد، مسئولان شبکه از مصاحبه‌شونده به طور رسمی دعوت به عمل می‌آورند تا مصاحبه انجام شود و این روالی است که در همه رسانه‌ها مرسوم است. در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچ‌گونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با جناب آقای دکتر ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است.»

این رویه بعدها هم از سوی مسئولان دیگر سازمان دنبال شد و در زمان ریاست علی‌عسگری هم همچنان پخش این مصاحبه با ممانعت همراه بود. حالا هم که خبر می‌رسد مسئولان صداوسیما با حضور ظریف در «خندوانه» مخالفت کرده‌اند. شاید باید در انتظار نشست و دید این مخالفت‌ها با ظریف از سوی مدیران سازمان کی تمام می‌شود؟»

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 109131 و در روز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰:۰۴
2023 copyright.