ایوبی: امیدوارم درس گرفته باشیم که مسائل زیست‌محیطی، لوکس و فانتزی نیستند

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در واکنش به سیل اخیر در استان های شمالی کشور گفت: مسائل زیست محیطی مسائلی لوکس و فانتزی نیستند و برای ادامه حیات بشر بسیاراساسی و مهم اند.

به گزارش سینماسینما، حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در واکنش به سیلاب اخیر در استان های مازندران و گلستان و برخی دیگر از استان های کشور بیان کرد: باید به هموطنانم به ویژه همشهریانم در استان مازندران این غم را تسلیت بگویم و امیدوارم که روی دیگر سکه را هم در این شرایط ببینیم.

وی افزود: درست است که خسارات جانی و مالی فراوانی در سیل اخیر شاهد بوده ایم اما شاید این اتفاق باعث شود تا از این به بعد در تمام برنامه های مدیریت شهری، استانی و ملی مطالبه مردم و اهالی هنر را در اولویت قرار دهیم و نتیجه اش این باشد که پیوست زیست محیطی نیز در طرح هایی که قرار بر اجرایی شدنشان است، دیده شود. امیدوارم این درس را گرفته باشیم که مسائل زیست محیطی، مسائلی لوکس و فانتزی نیستند بلکه برای ادامه حیات و زندگی بشر و نسل های آینده بسیار اساسی و مهم اند.

رئیس سابق سازمان سینمایی خاطر نشان کرد: همچنین بارندگی های اخیر این نوید را می دهد که از بحران خشکسالی خارج می شویم و این را باید به فال نیک بگیریم و به ساختن ایرانی آبادتر و پر آب تر بیندیشیم.

اودرباره عملکرد کمیسیون ملی یونسکو در ایران برای حفظ و حراست از میراث کشور عنوان کرد: یکی از مهم ترین وظایف کمیسیون ملی یونسکو در ایران، شناسایی میراث ملموس و ناملموس، کمک به ثبت و تشکیل پرونده برای آن ها معرفی شان در داخل و خارج از کشور است. کمیسیون ملی یونسکو در ایران، به طور کلی منافع ایران را پیگیری و رصد و نسبت به آن آگاهی بخشی می کند. با توجه به اسناد مورد قبول و کارشناسی شده، میراث ملموس و ناملموسی که در حافظه و فهرست جهانی ثبت شده یا توسط این کمیسیون گزارش دهی و به نگهداری شان کمک می شود.

عضو شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با تاکید بر اهمیت برگزاری این جشنواره که جنگل های هیرکانی و حفظ محیط زیست را به عنوان یکی از محورهای خود مدنظر دارد، بیان کرد: برای همه دست اندرکاران جشنواره بین المللی فیلم وارش آرزوی توفیق دارم و امیدوارم کارشان را به نحو احسن پیش ببرند.

بخش جنگل های هیرکانی که در جشنواره نیز مورد توجه است با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو در ایران در نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش برگزار می شود. دبیری این جشنواره را مهدی قربانپور برعهده دارد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 109565 و در روز شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹:۳۷
2024 copyright.