نامزدهای اسکار سینمای اسپانیا اعلام شدند

نامزدهای سی وچهارمین دوره جوایز فیلم گویا با پیشتازی ساخته‌های «آلخاندرو آمنابار» و «پدرو آلمادوار» اعلام شد.به گزارش سینماسینما به نقل از ددلاین، درام «در جنگ» ساخته «الخاندرو آمنابار» سینماگر مطرح اسپانیایی با حضور در ۱۷ شاخه، بیشترین تعداد نامزدی جوایز سالانه گویا موسوم به اسکار سینمای اسپانیا را به نام خود ثبت کرد و فیلم «درد و شکوه» از «پدرو آلمادوار» نیز در ۱۶ شاخه شانس کسب جایزه دارد.

فیلم «در جنگ» که روایتگر جنگ‌های داخلی اسپانیاست پس از رونمایی در جشنواره فیلم تورنتو، تبدیل به سومین فیلم پرفروش‌ترین سینمای اسپانیا در سال ۲۰۱۹ شد و تاکنون بیش از ۱۱.۳ میلیون دلار در گیشه فروخته است.

فیلم «درد و شکوه» با بازی «پنه لوپه کروز» و «آنتونیو باندراس» هم امسال نماینده سینمای اسپانیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ است. این فیلم پس از نمایش در جشنواره کن توانست جایزه بهترین بازیگر مرد را برای «باندراس» از این جشنواره به ارمغان بیاورد.

در شاخه بهترین فیلم جوایز گویا علاوه بر «در جنگ» و «درد و شکوه»، فیلم‌های «دشمن» به کارگردانی «بنیتو زامبرانو»، «سنگر بی‌پایان» ساخته مشترک «ایتور آرگوی»، «ژان گورانو» و «خوزه ماری گوئنه‌گا» و «آتش خواهد آمد» از «الیور لاکس» نیز نامزد کسب جایزه هستند.

«آلمادوار»، «آمنابار»، «لاکس» و «ایتور آرگوی»، «ژان گورانو» و «خوزه ماری گوئنه‌گا» نیز نامزدهای شاخه بهترین کارگردانی این جوایز هستند.

نام «پنه‌لوپه کروز» و «خاویر باردم» نیز به ترتیب در میان نامزدهای شاخه‌های بهترین بازیگر زن و مرد برای بازی در فیلم «درد و شکوه» دیده می‌شود.

در شاخه بهترین فیلم اروپایی جوایز گویا ۲۰۲۰ نیز فیلم «مرز» ساخته علی عباسی سینماگر ایرانی در کنار «بینوایان» به کارگردانی «لاج لی»، «پرتره‌ یک بانو در آتش» به کارگردانی «سلین سیاما» و «دیروز» از «دنی بوبل» رقابت می‌کند.

مراسم اعطای جوایز سی و چهارمین دوره جوایز سینمایی گویا روز ۲۵ ژانویه برگزار می‌شود. سال گذشته کمدی «قهرمانان» برنده جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.

 

منبع: ایسنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 126281 و در روز سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱:۲۲
2024 copyright.