تهیه کننده چینی نتفلیکس درگذشت/ مرگ در پی مسمومیت

لین کیو مدیرعامل یوزو و تهیه کننده سریال جدید نتفلیکس در ۳۹ سالگی درگذشت.

به گزارش سینماسینما، به نقل از هالیوود ریپورتر، لین رییس کمپانی سرگرمی‌ساز چینی که از ۱۶ دسامبر به دلیل مسمومیت در بیمارستان بستری بود، درگذشت.

پلیس شانگهای هفته پیش خبر بستری شدن لین را اعلام کرده بود. کمپانی یوزو که لین مدیرعاملش بود، تایید کرد که وی روز کریسمس درگذشته است.

چهارشنبه غروب در چین، پلیس شانگهای تایید کرد که این چهره دنیای سرگرمی بر اثر مسمومیت در بیمارستان بستری شده و در حال مداواست.

یکی از همکاران لین در کمپانی یوزو به نام ژو در میان تحقیقات پلیس دستگیر شده است.

گفته شده لین از طریق خوردن فنجان چای مسموم شده است.

لین تهیه کننده سریال پرطرفدار بعدی نتفلیکس با عنوان «مساله سه‌جسم» بود که اولین سریالی است که سازندگان «بازی تاج و تخت» پس از سریال پرفروش خود به سراغ آن رفته‌اند.

چندی پیش اعلام شد دیوید بنیاف و دی.بی.وایس خالقان سریال معروف «بازی تاج و تخت» سریال «مسأله سه جسم» را می‌سازند. این ۲ هنرمند یک سال پس از امضای قراردادی کلی با نتفلیکس اقدام به تولید اولین سریال درام خود پس از پایان مجموعه «بازی تاج و تخت» کردند.

این سریال اقتباسی از رمان معروف علمی- تخیلی چینی نوشته لیو سیشین به نام «مسأله سه جسم» است.

الکساندر وو مجری ساخت این سریال است و ریان جانسن کارگردان فیلم «چاقوها بیرون» و «جنگ ستارگان: آخرین جدال»، رزاموند پایک بازیگر و کمپانی «پلن بی» متعلق به برد پیت از تهیه‌کنندگان اجرایی آن هستند.

این رمان که یک سه گانه است به یک پدیده انتشاراتی جهان بدل شده و با انتشار به ده‌ها زبان با اقبال منتقدها روبرو شده است.

نتفلیکس برای تولید اقتباسی انگلیسی زبان از این کتاب امتیاز آن را از کمپانی یوزو خرید.

لین کمپانی یوزو را سال ۲۰۰۹ تاسیس کرده بود.

داستان این رمان در طول دوره انقلاب فرهنگی چین می‌گذرد و دختری پس از مرگ پدرش توسط گاردهای سرخ با یک تمدن بیگانه ارتباط برقرار و به آنها کمک می‌کند زمین را تسخیر کنند. پس از تسخیر زمین توسط بیگانگان، انسان‌ها به ۲ دسته تقسیم می‌شوند؛ بخشی همراه بیگانگان می‌شوند و گروه دیگر علیه آنها دست به مقاومت می‌زنند.

گفته شده قرارداد بنیاف و وایس با نتفلیکس یک قرارداد پنج‌ساله ۳۰۰ میلیون‌دلاری است.

منبع: مهر

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 147564 و در روز یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸:۲۷
2024 copyright.