نمایش «یلدا» از هفته آینده در اسپانیا آغاز می‌شود

یلدافیلم «یلدا» همزمان با حضور در بخش مسابقه جشنواره بارسلونا، از هفته آینده در اسپانیا نمایش خود را آغاز می‌کند.

به گزارش سینماسینما، پنجمین جشنواره بین المللی بارسلونا از ١۵ الی ٢٣ آوریل( ٢۶ فروردین الی ٣ اردیبهشت ١۴٠٠) برگزار می شود و یلدا نوشته و کارگردانی مسعود بخشی نماینده کشورمان در بخش مسابقه این جشنواره است.

همچنین این فیلم همزمان با جشنواره برای نخستین بار و در سراسر اسپانیا توسط کمپانی آوالون پخش می شود.

امسال ۵٠ فیلم در بخشهای مختلف جشنواره بارسلونا انتخاب شده اند که در بخش مسابقه تنها ٨ فیلم برای کسب  جوایز رقابت می کنند. یلدا سومین ساخته بلند مسعود بخشی و محصول مشترک ایران، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، سوئیس و لبنان در کنار  مادرخوانده( ژان پل سالومه، فرانسه) شکوفه پنگوئن ( گلندین آیوین، امریکا و استرالیا) کشور کوچک( اریک باربیه، بلژیک و فرانسه) سومبرا( برونو گاسکون، پرتقال) سال سالینجر من( فلیپ فالاردو، کانادا و ایرلند) خائن خوب( کریستنا رزندال، دانمارک) به شکل آنلاین برای داوران و مخاطبان جشنواره به نمایش در می آیند.

«یلدا» به تهیه کنندگی مشترک علی مصفا و موسسه فرهنگی مستقل بن گاه( مسعود و محمود بخشی) تنها تولید مشترک جدی سینمایی ایران در سالهای اخیر است که پس از کسب جوایز متعدد از جمله جایزه بزرگ جشنواره ساندنس آمریکا و اکرانی موفق در اروپا، هم اکنون علاوه بر اکران اینترنتی در اروپا توسط کمپانی فیلم موومنت در آمریکا عرضه می‌شود.

این فیلم همچنین ٢٢ آوریل در برنامه سینمایی کانال پلوس پخش خواهد شد.

منبع: ایسنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 153562 و در روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸:۱۶
2024 copyright.