واکنش انتقادی مهدی کرم‌پور به اظهارات محمدمهدی اسماعیلی، گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد

مهدی کرم پور با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود  به اظهارات محمدمهدی اسماعیلی، گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد واکنش نشان داد .

 

به گزارش سینماسینما ،مهدی کرم پور در یادداشت خود نوشت :یکى از وزارت‌خانه‌هایى که به دلیل رشد فن‌آورى‌هاى نوین به کل از ماموریت و ماهیت خود خارج و بوروکراسى عریض و طویلش در حد اداره کل یا یک شعبه بانک در یکى از ساختمان‌هاى کوچک قدیمى قابل تجمیع است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى‌ست.
اگر تا دیروز با کنترل سه استودیوى موسیقى مى‌شد صفحات و نوارهاى مجاز را کنترل کرد، امروز در انبار و اتاق هر جوان مشتاق موسیقى، میکسر و کامپیوتر و سمپل‌هاى پیشرفته‌اى‌ست که مى‌تواند موسیقى دلخواهش را بسازد و با یک کلیک بى‌اجازه در جهان مجازى پخش کند.
فیلمسازان به دوربین‌هاى بزرگ و ابزار دولتى و مجوز ارشاد نیاز ندارند، مى‌توانند با دوربینى کوچک فیلم‌شان را بسازند و بدون نیاز به سیم و سرب اداره ممیزى به همه جهان، فایل نهایى را ارسال کنند.
نمایش‌ها در بلک باکس‌هاى خانگى و زیرزمینى اجرا مى‌شوند و کنداکتور تئاترشهر آخرین گزینه گروه‌هاى نمایشى تجربه گرا و آوانگارد است.
کتاب‌هایى با تیراژ ٣٠٠ و ۵٠٠ نسخه تنها براى آرشیو کتابخانه ها و یادمان است. پى دى اف ها و کتب صوتى، خوانده و شنیده مى‌شوند.
مطبوعات با وجود کانال‌ها و صفحات مجازى براى نسل جدید آن قدر دیرند که کسى منتظر اخبار سانسور شده و تنظیم تیترهاى محافظه‌کارانه آن‌ها نمى‌ماند.
در چنین جهانى، هر که حرف از اعمال برنامه‌هاى سخت‌گیرانه و بگیر و ببند زد، یا آن قدر از این حوزه و جهان پیرامونش کم مى‌داند که گز نکرده، پاره مى‌کند یا برنامه‌هاى غیراجرایى‌اش، مخاطبان دیگرى دارد که خواندنشان آنان را دست کم در کوتاه مدت خشنود یا تسکین خواهد داد.
زمین به دور خورشید خواهد گشت، حتا اگر همه توبه کنیم.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 160050 و در روز چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰:۳۹
2024 copyright.