برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در «کارلووی واری» اعلام شد

دو فیلم «قصیده گاو سفید» و «جاده خاکی» در مجموع در هشت نوبت در پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم «کارلووی واری» به نمایش گذاشته خواهند شد.

به گزارش سینماسینما، این رویداد سینمایی که از تاریخ ۲۰ تا ۲۸ آگوست (۲۹ مرداد تا ۶ شهریور) در جمهوری چک برگزار می‌شود، در بخش غیررقابتی افق‌ها دو فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی را به نمایش خواهد گذاشت.

«قصیده گاو سفید» به ترتیب در روزهای ۲۰، ۲۱، ۲۳ و ۲۷ آگوست (۲۹ و ۳۰ مرداد و همچنین اول و پنجم شهریور) در بخش افق‌های جشنواره به نمایش گذاشته خواهد شد و فیلم «جاده خاکی» دیگر نماینده سینمای ایران در این بخش نیز طی روزهای ۲۰، ۲۲، ۲۶ و ۲۷ آگوست برابر با (۲۹ و ۳۱ مرداد و ۴ و ۵ شهریور) به روی پرده خواهد رفت.

فیلم سینمایی «امتحان» به کارگردانی شوکت امین کورکی، به تهیه‌کنندگی ممد اکتاش و به نویسندگی مشترک شوکت امین کورکی و محمدرضا گوهری فیلمنامه‌نویس ایرانی و محصول مشترک اقلیم کردستان عراق و کشورهای آلمان و قطر هم در چهار نوبت مختلف در بخش «رقابتی اصلی پنجاه و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کارلووی واری» نمایش خواهد داشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم «کارلووی واری» که یکی از معتبرترین فستیوال‌های اروپای مرکزی و شرقی به‌شمار می‌رود امسال از «مایکل کین» بازیگر سرشناس انگلیسی برنده دو جایزه اسکار و همچنین «جانی دپ» بازیگر آمریکایی با اعطای جایزه افتخاری گوی بلورین تقدیر خواهد کرد.

پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم «کارلووی واری» امسال میزبان نمایش ۲۰۰ فیلم‌ از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش‌ رقابتی اصلی، بخش رقابتی شرق غرب و بخش‌های مختلف غیررقابتی از جمله نمایش‌های ویژه افق‌ها، نمایش‌های نیمه‌شب و … خواهد بود.

منبع: ایسنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 160160 و در روز جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۴:۲۰
2024 copyright.