برد پیت ستاره‌ی سینمای صامت شد/ انتشار نخستین تصاویر از فیلم «بابِل»

نخستین تصاویر از فیلم جدید «بابِل» ساخته دیمین شزل و با نقش‌آفرینی برد پیت در نقش اصلی منتشر شد.

به گزارش سینماسینما، در جریان برگزاری رویداد سالانه «کامیک‌-کان» در لاس‌وگاس که ویژه سینماداران سراسر آمریکاست، ویدئویی از فیلم «بابل» (Babylon) ساخته جدید دیمین شزل رونمایی شد که در آن برد پیت در نقش یک ستاره سینمای صامت در کنار مارگو رابی مقابل دوربین رفته است.

پیش از این اطلاعات کمی در مورد فیلم «بابل» فاش شده بود، فیلمی که داستان آن در دوره‌ای در اواخر دهه ۱۹۲۰ در جریان گذار صنعت سینما از فیلم‌های صامت به فیلم‌های ناطق اتفاق می‌افتاد و فهرست پرستاره این فیلم شامل بازیگران دیگری چون توبی مگوایر، مکس مینگلا، اسپایک جونز، جان اسمارت، سامارا ویوینگ و اولیویا وایلد نیز می‌شود.

برد پیت در جوایز اسکار ۲۰۲۰ برای بازی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو توانست اولین جایزه اسکار خود را دریافت کند.

«بابل» نخستین پروژه سینمایی دیمین شزل پس از «نخستین انسان» ساخته او در سال ۲۰۱۸ درباره نیل آرمسترانگ است. «نخستین انسان» با وجود دریافت نقدهای مثبت، به اندازه فیلم موزیکال «لا لا لند» دیگر ساخته این کارگردان در سال ۲۰۱۶ در میان مخاطبان مورد استقبال قرار نگرفت. «لا لا لند» گرچه در نهایت برنده جایزه بهترین فیلم اسکار نشد اما دیمین شزل ۳۲ ساله جوانترین فیلمسازی شد که برنده اسکار بهترین کارگردانی می‌شود.

منبع: ایسنا به نقل از ایندی‌وایر

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 174135 و در روز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶:۳۷
2023 copyright.