۱۰ میلیارد تومان در ۱۰ روز؛ سهم سه فیلم تازه اکران شده در گیشه سینماها

سه فیلم تازه اکران شده به بهانه عید فطر در مدت ۱۰ روز حدود ۱۰ میلیارد تومان فروش داشته‌اند که البته بیشترین سهم متعلق به یکی از آن‌ها یعنی کمدی «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی است.

به گزارش سینماسینما، از هفتم اردیبهشت‌ماه با حذف دو فیلم از اکران نوروزی که به کف فروش خود رسیده بودند، سه فیلم جدید برای نوبت عید فطر به چرخه اکران اضافه شدند و در مجموع پس از ۱۰ روز که در روزهای تعطیل عمومی بوده، به فروش ۹ میلیارد و ۸۵۳ میلیون تومان رسیده‌اند.

در حال حاضر فیلم‌های اکران نوروزی «سگ‌بند»، «موقعیت مهدی» و «شادروان» به ترتیب سه فیلم پرفروش گیشه سینماها هستند، اما میزان استقبال مخاطبان از فیلم‌های کمدی نشان می‌دهد که فیلم «انفرادی» با بازی رضا عطاران به زودی به رده دوم جدول فروش می‌رسد و رقابت بین دو فیلم کمدی ادامه خواهد داشت؛ البته باید یادآوری کرد که اگرچه حرف از رقابت است، اما فروش فیلم‌ها و تعداد تماشاگران کلی سینما، چندان دلخوش‌کننده نیست.

براساس آمار سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) که مرتب به‌روزرسانی می‌شود، تا ظهر جمعه ۱۶ اردیبهشت‌ماه فیلم «سگ‌بند» به کارگرانی مهران احمدی با فروختن بیش از ۹۰۶ هزار بلیت، ۲۹ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان فروش داشته است.

«موقعیت مهدی» ساخته هادی حجازی‌فر با ۳۵۲ هزار تماشاگر در رتبه دوم جدول فروش است و ۱۰ میلیارد و ۶۰۸ میلیون تومان هم فروش داشته است. «شادروان» به کارگردانی حسین نمازی با حدود ۲۶۸ هزار مخاطب و پس از گذشت بیش از ۵۰ روز به فروش هشت میلیارد و ۹۴۶ میلیون تومان رسیده است.

«انفرادی» مسعود اطیابی که از هفته قبل روی پرده رفته، تاکنون ۲۴۰ هزار و ۶۰۰ نفر تماشاگر داشته و هشت میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان بلیت فروخته است.

«روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان هم با ۲۴۰ هزار و ۶۵۳ بلیت، هفت میلیارد و ۷۷۹ میلیون تومان فروش داشته است.

«مرد بازنده» ساخته محمدحسن مهدویان هم هنوز تعداد تماشاگرانش به ۲۰۰ هزار نفر نرسیده و فعلا پنج میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان فروش بلیت داشته است.

فیلم پرسر و صدای داریوش مهرجویی که تصور می‌شد حاشیه‌های پیش آمده بر سر مجوز نمایش آن باعث جذب مخاطب بیشتری شود تا امروز فقط حدود ۲۲ هزار تماشاگر داشته و به فروش ۷۳۰ میلیون تومان رسیده است.

فیلم «مغز استخوان» ساخته حمیدرضا قربانی هم با بازی پریناز ایزدیار، جواد عزتی و بابک حمیدیان فعلا نزدیک به ۱۶ هزار نفر تماشاگر داشته و ۵۹۵ میلیون تومان بلیت فروخته است.

منبع: ایسنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 174371 و در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹:۰۱
2024 copyright.