وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دنبال تحول جدی در تئاتر هستیم

محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر اینکه تحول اساسی در حوزه تئاتر مستلزم توجه ویژه به تقویت بخش «تولید محتوا» است، گفت: با حمایت از استعدادهای جوان و استفاده از ظرفیت عظیم آنان برای تقویت بخش تولید محتوا، تغییر ریل‌گذاری تئاتر کشور تسهیل می شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری چهل و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر به اهتمام جدی وزارت فرهنگ در دولت مردمی مبنی بر اعتلای حوزه تئاتر اشاره کرد و افزود: بنای وزارت فرهنگ ایجاد تحولی جدی در حوزه تئاتر کشور است که در راستای دستیابی به این تحول باید علاوه بر توجه جدی به مقوله زیرساخت ها می بایست اقدامات و فعالیت های مناسبی نیز تدارک دیده شود.
وی با اشاره به بازدیدهای اخیر خود از مجموعه تئاترشهر و تالار سنگلج در راستای اهمیت به مقوله زیرساخت های حوزه تئاتر گفت: بازسازی و نگهداری مجموعه های باسابقه و احداث تالارهای فرهنگی و هنری پیشرفته در شهرهای مختلف کشور از رویکردهای اصلی وزارت فرهنگ به شمار می‌رود.
رییس شورای هنر کشور با تاکید بر تقویت بخش «تولید محتوا» در حوزه تئاتر خاطرنشان کرد: تحول اساسی که در این حوزه به دنبال آن هستیم مستلزم توجه ویژه بر تقویت بخش «تولید محتوا» است که با حمایت از استعدادهای جوان و استفاده از ظرفیت عظیم آنان برای تقویت بخش تولید محتوا، تغییر ریل‌گذاری تئاتر کشور تسهیل می شود.
اسماعیلی با بیان اینکه حضور دو تن از نمایندگان مجلس در شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر فجر می تواند منشا اتفاقات مثمرثمر برای تقویت حوزه تئاتر کشور باشد گفت: جلسات شورای سیاست‌گذاری تئاتر فجر نه تنها جنبه فرمایشی ندارد بلکه با برپایی جلسات منظم به دنبال تقویت نقش نظارتی و تحولی این شورا هستیم.
گفتنی است در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری چهل و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و محمود سالاری معاون هنری برگزار شد، احکام اعضای این شورا از سوی وزیر فرهنگ اهدا شد.
بر همین اساس غلامرضا منتظری و بیژن نوباوه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ایرج راد، مینا باقری، کاظم نظری، حسین مسافر آستانه، تاجبخش فناییان، کوروش زارعی و علی منتظری از اعضای شورای سیاست‌گذاری چهل و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر به شمار می روند.
ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 179001 و در روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۶:۵۷
2024 copyright.