واکنش اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما به اظهارات تهیه‌کننده خالتور

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که منوچهر شاهسواری و محمد مهدی عسگرپور به عنوان نمایندگان این اتحادیه برای شورای پروانه فیلم‌سازی و عضویت در هیات مدیره خانه سینما با اکثریت آرا و به شکل کاملا قانونی انتخاب و معرفی شده‌اند.
به گزارش سینماسینما، در این اطلاعیه آمده است:

«اتحادیه تهیه‌کنندگان شامل چهار تشکل تهیه‌کنندگی ثبت شده و قانونی است. نمایندگان این چهار تشکل هیات مدیره اتحادیه را با آرای مساوی تشکیل می دهند و تصمیمات با حضور حداقل ۶ نفر و پنج رای قانونی و اجرایی است.

در روزهای گذشته فردی از تهیه‌کنندگان که عضو جامعه صنفی است و به ادبیات خاص و رفتارهای غیرمتعارف شهره است، با بیان مطالبی خلاف واقع، غیرصنفی، غیرمحترمانه و هتاکانه نسبت به تصمیمات اتحادیه و همچنین دو عضو شاخص آن مطالبی مطرح کرده است.

انتخاب نمایندگان اتحادیه در شوراهای مختلف امری است که توسط اکثریت نمایندگان اتحادیه انجام می‌شود.

جناب آقایان منوچهر شاهسواری و محمدمهدی عسگرپور به عنوان نمایندگان اتحادیه تهیه‌کنندگان برای شورای پروانه فیلمسازی و عضویت در هیات مدیره خانه سینما، با اکثریت آرا به شکل کاملاً قانونی انتخاب و معرفی شده‌اند.

ضمن اینکه آقایان منوچهر شاهسواری و محمدمهدی عسگرپور در سوابق نمایندگی و مدیریت جاری، با حسن تدبیر و رفتار عقلانی خود در صنوف و خانه سینما، به گواه اکثریت تهیه‌کنندگان، توانسته‌اند بخوبی با از خود گذشتگی از کرامت و حقوق مادی و معنوی تهیه‌کنندگان و حقوق احاد سینما در مواجهه با کلیه نهادهای نظارتی، قضایی و … دفاع کنند.

رفتار و گفتار فرد خاطی با ادبیاتی توهین‌آمیز و هتاکانه و مستبدانه، نه تنها تصمیمات حقوقی و قانونی صنف تهیه‌کنندگان را به سخره گرفته است، بلکه با تصمیم‌گیری فردی مغرضانه به جای همه اعضای محترم جامعه صنفی، حقوق اعضای تشکل نامبرده را نیز در مضیقه جدی قرار داده است.

بنابراین از آنجایی که فرد مذکور نه تنها به اصلاح و پوزش خواهی مبادرت نکرده بلکه در تصویری جدید همان تهدید و توهین‌ها را مکرر و تشدید کرده است، اعلام می‌کنیم که برای نمایندگان سه تشکل دیگر همکاری صنفی در کنار چنین فردی میسر و ممکن نیست.

بنابراین انتظار می‌رود جامعه صنفی جهت تهذیب افکار عمومی تهیه‌کنندگان و اشخاص مورد خطاب وی (جنابان شاهسواری و عسگرپور) و همچنین حفظ وحدت و یکپارچگی نظام تهیه‌کنندگی، ضمن اقدام مقتضی، فرد مناسب دیگری را جهت نمایندگی خود معرفی کرده و از تفرقه پراکنی فرد خاطی و تصمیم‌گیری فردی وی به جای همه اعضا محترم جامعه صنفی، پرهیز کنند.

بدیهی است برای اقدامات قانونی آتی اتحادیه تا تصمیم جامعه محترم صنفی منتظر خواهیم ماند.

در پایان ضمن تقدیر از تلاش و زحمات جناب آقای سیدضیاء هاشمی در شورای پروانه ساخت، حمایت قاطع وجدی خود را از جناب آقایان منوچهر شاهسواری و محمدمهدی عسگرپور اعلام می‌داریم و امیدواریم این دست رفتارهای فردی و خلاف ادب و اخلاق، تاثیری در حضور مقتدرانه آنها در نمایندگی تهیه کنندگان و حتی آحاد سینما، ایجاد نکند.

نمایندگان کانون تهیه کنندگان فیلم، انجمن تهیه کننده کارگردانان و انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران: منیژه حکمت، منوچهر محمدی، ابوالحسن داودی، علیرضا رئیسیان، علی آشتیانی پور، محمد احمدی، سید غلامرضا موسوی.»

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 184029 و در روز شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲:۵۶
2024 copyright.