اعتصاب گریبان لوکارنو را گرفت/ مذاکره با کیت بلانشت ادامه دارد

در حالی که ریز احمد و استلان اسکارسگارد برای اعتصاب بازیگران از حضور در برنامه‌های جشنواره لوکارنو ۲۰۲۳ انصراف دادند، حضور کیت بلانشت به عنوان تهیه‌کننده همچنان نامشخص است.

به گزارش سینماسینما، ریز احمد و استلان اسکارسگارد ۲ بازیگر شناخته شده حضور در جشنواره فیلم لوکارنو ماه آینده را به دلیل اعتصاب انجمن بازیگران از دست خواهند داد، اما تکلیف حضور کیت بلانشت هنوز روشن نیست.

احمد قرار بود با حضور در این جشنواره جایزه عالی «دیوید کامپاری» را دریافت کند اما دیگر در جشنواره شرکت نخواهد کرد. لوکارنو همچنان اولین نمایش جهانی فیلم کوتاه «دامی» ساخته یان دمانگی با بازی احمد را برای شب افتتاحیه و «مغول موگلی» به کارگردانی بسام طارق محصول سال ۲۰۲۰ با بازیگری و نویسندگی احمد را در برنامه نمایش خود دارد.

اسکارسگارد در همبستگی با اعتصاب تصمیم گرفته است از حضور برای دریافت جایزه افتخاری کلوپ لئوپارد این جشنواره صرف نظر کند. مراسم اهدای جایزه که برای ۴ آگوست و جلسه گفت‌وگویی که برای روز بعد تعیین شده بود، هر ۲ لغو شده است. جشنواره نمایش درام جنایی «آن‌چه باقی می‌ماند» ساخته ران هوانگ با بازی این بازیگر سوئدی را همچنان در برنامه دارد و وی در این برنامه شرکت می‌کند.

این جشنواره همچنان در حال مذاکره با تیم سازنده فیلم «شیدا» به کارگردانی نورا نیاسری است که تهیه کننده اجرایی آن کیت بلانشت است و پیش از اعتصاب قصد حضور در جشنواره را داشت.

مولی گوردون کارگردان و بازیگر «کمپ تئاتر» محصول سرچ لایت پیکچرز، و بن پلات و نوآ گالوین دیگر بازیگران آن نیز در نمایش این فیلم که ۱۱ آگوست خواهد بود، حضور نخواهند داشت. نیک لیبرمن، دیگر کارگردان فیلم اما در این برنامه حضور خواهد داشت.

در بیانیه این جشنواره آمده است: جشنواره فیلم لوکارنو اعتصاب را نشانه‌ای از مشکلاتی می‌داند که صنعت فیلم معاصر را آزار می‌دهد. ما از بحث و تصمیم سازنده بین طرف‌های درگیر حمایت می‌کنیم و با احترام تصمیم مهمانان خود را می‌پذیریم.

هفتاد و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو از ۲ تا ۱۲ آگوست (۱۱ تا ۲۱ مرداد) برگزار می‌شود تا یکی از اولین جشنواره‌های مهمی باشد که تأثیر اعتصاب بازیگران را احساس می‌کند.

اوایل این هفته، آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره فیلم ونیز تایید کرد که فیلمسازان و بازیگران فیلم‌هایی از نتفلیکس از جمله «استاد موسیقی» و «قاتل‌ها» در جشنواره که ماه سپتامبر برگزار می‌شود حضور نخواهند داشت. بحث با انجمن بازیگران برای دادن معافیت به تولیدات مستقل از جمله «پریسیلا» محصول A۲۴ ادامه دارد.

منبع: مهر به نقل از اسکرین

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 189101 و در روز دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۵:۴۹
2024 copyright.