هفته دوم «مجنون آن لیلی» هم به سانس فوق‌العاده رسید/ «فین جین» پرمخاطب ترین نمایش عمارت نوفل‌لوشاتو شد

موسیقی-نمایش «مجنون آن لیلی» به طراحی، کارگردانی و آهنگسازی پیمان خازنی و تهیه‌کنندگی ساسان سالور و حمیدرضا علی‌نژاد با استقبال مخاطبان، در هفته دوم اجرا به سانس فوق العاده رسید. نمایش «فین جین» به کارگردانی محمود موسوی نیز که دوره جدید اجراهایش را در عمارت نوفل‌لوشاتو می‌گذراند و از ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ روی صحنه رفته تاکنون میزبان بیش از ۱۵ هزار مخاطب بوده است.

به گزارش سینماسینما، اجرای موسیقی-نمایش «مجنون آن لیلی» از چهارشنبه پنجم اردیبهشت آغاز شده و تا هفتم خرداد ۱۴۰۳، روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه در تالار حافظ روی صحنه می رود.
«مجنون آن لیلی» به دلیل استقبال مخاطبان، در سه روز ابتدایی اجرای خود در نوبت روی صحنه رفت که به دلیل تداوم استقبال علاقه‌مندان این هفته نیز چهارشنبه و پنجشنبه ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت، علاوه بر ساعت ۱۹، ساعت ۲۱ نیز روی اجرا می‌شود.
این نمایش هفته گذشته با ۱۰۰ درصد فروش در صدر استقبال نمایش‌ها بود.
«مجنون آن لیلی» نخستین تجربه کارگردانی پیمان خازنی است. این اثر با بهره‌گیری صحیح از اجزایی چون ادبیات، موسیقی، حرکت و عناصر نمایشی قصه‌ای کهن از نظامی را روایت می‌کند.
«مجنون آن لیلی» نوشته محمود توسلیان است که عمار تفتی نقش مجنون و زهره فیروزی نقش لیلی را در آن ایفا می‌کنند. همچنین راوی بخش‌های مختلف این پروژه موسیقی-نمایش رشید کاکاوند است.
ملیکا شهاب نقش نجلا، سپیده موسوی نقش نورا، رز ایزدی نقش محیا، آتنا قرائی نقش سرنوشت، علی تیمورفامیان نقش ابن سلام و سیما نوروزیان نقش دایه را بازی می‌کنند؛ طراحی فرم حرکت برعهده نارینه گالستانیان است و حامی جدلی دستیاری وی را برعهده دارد.
در خلاصه داستان این نمایش آمده: «روزی روزگاری جایی توی این دیر مکافات، همای سعادت بال‌هاشو باز کرد و قصه عشق ساز کرد. به یه مکتب خونه رسید، نظر کرد. رو شونه لیلی نشست، مجنونو در به در کرد. اما…»

همچنین داود نامور مدیر عمارت نوفل‌لوشاتو با اعلام این خبر گفت: اجرای نمایش کمدی «فین جین» نوشته ابوالفضل حاجی‌علی‌خانی به کارگردانی محمود موسوی و تهیه‌کنندگی محمود مداحی تا ۱۴ اردیبهشت در این مجموعه ادامه دارد. این نمایش از پرمخاطب‌ترین آثار این سال‌های عمارت نوفل‌لوشاتو است که با استقبال مخاطبان، تمام بلیت‌های آن فروش رفته است.
وی ادامه داد: آغاز اجرای این نمایش از بهمن ماه سال گذشته آغاز و در ایام نوروز ادامه یافت و تاکنون ۷۰ اجرا رفته است و تا ۱۴ اردیبهشت اجرای آن ادامه خواهد داشت.
نامور با اشاره به استقبال از این نمایش کمدی اظهار کرد: اغلب بازیگران و اهالی حرفه‌ای تئاتر به تماشای این اثر نشستند. عمارت نوفل‌لوشاتو از اجرای نمایش‌هایی با متون ایرانی استقبال می‌کند و هر فصل این عمارت میزبان چنین آثاری بوده است.
وی با بیان اینکه «فین جین» پرمخاطب‌ترین نمایش سال‌های اخیر عمارت نوفل لوشاتو بوده، یادآور شد: مردم عام نیز اقبال خوبی از این نمایش داشتند و شخصیت‌های سیاسی نیز به تماشای این اثر نشستند. پیشتر نیز این نمایش سال ۹۷ در عمارت نوفل لوشاتو اجرا شده بود.

سیدجواد ‌یحیوی، حسین ‌شفیعی، مسعود ‌بهارلو، محمدهادی ‌عطایی، الهه ‌پورجمشید، محسن ‌زرآبادی ‌پور، حسین ‌میرزاییان، حامد ‌لطفی، علیرضا ‌ذوالفقاری بازیگرانی هستند که این روزهای در نمایش «فین جین» روی صحنه عمارت نوفل لوشاتو ایفای نقش می‌کنند.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 196566 و در روز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۴:۴۱
2024 copyright.