رقابت ویژه چند فیلم و تعطیلی یک روزه سینما

در شرایطی که سالن‌های سینما از غروب روز جمعه تا صبح یکشنبه آینده به مناسبت ایام سوگواری تعطیل می‌شوند، رقابت بین فیلم‌های صدر جدول فروش با حضور «مست عشق» داغ‌تر شده است.

به گزارش سینماسینما، از ابتدای سال تاکنون فیلم‌های «تمساح خونی» ‌و «بی‌بدن» دو فیلم پرفروش سینماها بودند که با اکران کمدی «سال گربه» بیشترین استقبال از این سه فیلم انجام می‌شد اما از هفته گذشته که فیلم «مست عشق» با ترکیبی از بازیگران سرشناس ایرانی و ترک روی پرده رفت، فیلم سوم جدول را کنار زد و تعداد تماشاگرانش از فیلم «بی‌بدن» هم بیشتر شده است.

در حال حاضر «تمساح خونی» با دو میلیون نفر تماشاگر، ۱۲۶ میلیارد تومان، «بی‌بدن» با حدود ۵۵۰ هزار نفر تماشاگر ۳۳ میلیارد تومان فروش داشته و «مست عشق» نیز با ۵۵۶ هزار نفر تماشاگر به اندازه ۳۱ میلیارد و ۷۵۰ میلوین تومان بلیت فروخته است.

فیلم «سال گربه» هم با ۵۶۰ هزار نفر تماشاگر ۳۰ میلیارد تومان فروش داشته است.

در جدول فروش نکته قابل توجه جایگاه فیلم «آسمان غرب» است که طبق گزارش یکم اردیبهشت موسسه سینماشهر، این فیلم دفاع مقدسی – که به عنوان یکی از فیلم‌های اکران نوروزی روی پرده رفته بود – در پایان فروردین‌ماه رتبه هفتم جدول فروش را پس از «ایلیا جستجوی قهرمان» با رقم فروش حدود دومیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان داشت و حالا پس از گذشت ۱۲ روز به فروش حدود پنج میلیارد تومان رسیده است!

اکران فیلم‌های یاد شده به همراه «آپاراتچی»، «نوروز» و «پرویز خان» در سانس‌های متغیر در حالی ادامه دارد که یاداوری می‌شود سالن‌های سینمایی کشور از غروب روز جمعه، ۱۴ اردیبهشت‌ماه تا پایان روز شنبه، ۱۵ اردیبهشت همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) تعطیل خواهد بود.

منبع: ایسنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 196622 و در روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۹:۳۱
2024 copyright.