رونمایی از کتاب «یعقوب لیث» اثر مسعود جعفری جوزانی در نمایشگاه کتاب تهران

مراسم رونمایی از فیلمنامه «یعقوب لیث» به قلم مسعود جعفری جوزانی در نشر «آناپنا» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در راهرو ۳، غرفه شماره ۵۹ برگزار می‌شود.
به گزارش سینماسینما، کتاب «یعقوب لیث» به قلم مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان باتجربه سینما و تلویزیون؛ با پژوهشگری فتح‌اله جعفری جوزانی، دکتر عبدالکریم یونسی، دکتر محمدتقی رخشانی و جبار آذین با همکاری نشر «آناپنا» از ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه جاری با حضور مسعود جعفری جوزانی، فتح اله جعفری جوزانی، سحر جعفری جوزانی و مهدی احمدی در سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در مصلی امام خمینی، شبستان، سالن ناشران عمومی، راهرو ۳، غرفه شماره ۵۹ رونمایی می‌شود.
در بخشی از کتاب آمده است:
«یعقوب در پاسخ به نامه خلیفه می‌گوید: بنویس! من مردی رویگرزاده‌ام و از پدر رویگری آموخته‌ام و خوردن من نان جوین و ماهی و تره و پیاز بوده است، من این گنج و خواسته و جا، از سر عیاری به دست آورده‌ام، نه از میراث پدر یافته‌ام و نه از تو دارم.
من به دولت و زور و بازو سرنوشت خویش ساخته، کار خود به این درجه رسانیده‌ام و داعیه چنان دارم که تا خلیفه مقهور و سرنگون نگردانم از پای ننشینم. اگر مُردم، که خلیفه از آسیب من آسوده شده است… و اگر از بستر بیماری برخاستم، حکم میان من و تو، این شمشیر است… اگر پیروز شدم فَبَها… و اگر شکست خوردم، بر سر کار خاندان خویش بازگردم… حرفه رویگری و نان و پیاز برقرار است.»

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 197022 و در روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۶:۴۵
2024 copyright.