ماجرای ازدواج های اشرف و محمدرضا پهلوی در شبکه مستند

 
«خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست» در قسمتهای جدیدبه ازدواج محمدرضا پهلوی و فوزیه،اخلاقیات اشرف پهلوی وازدواج های او می پردازد.
به گزارش “سینما سینما” وبه نقل از  روابط عمومی شبکه مستند سیما، پس از بیانات مقام معظم رهبری درباره نقش و دخالت های دول غربی به خصوص آمریکا و انگلیس در جنایات رژیم ستمشاهی، شبکه مستند سیما، تصمیم گرفت پخش مستند خاطرات شفاهی حسین فردوست ارتشبد ارتش شاهنشاهی و رییس دفتر ویژه اطلاعات در دوران محمدرضا پهلوی را در ۱۱ قسمت آغاز کند.
این مجموعه در اواسط دهه ۶۰ ضبط شده و هدف آن آشنایی مخاطبان با ابعاد کمتر مطرح شده زندگی و پادشاهی محمدرضا پهلوی است و قسمت چهارم آن که پنجشنبه ۲۶ شهریور پخش می شود، به موضوع نفوذ فراماسونرها در حکومت می پردازد.
همچنین جمعه ۲۷ شهریور نیز مخاطبان شاهد پخش قسمت پنجم این مجموعه خواهند بود که در آن به ازدواج محمدرضا پهلوی و فوزیه بنت فواد شاهزاده مصری پرداخته می شود.
فساد اخلاقی محمدرضا دیگر موضوع مطرح شده در این قسمت است. ضمن اینکه فردوست در این قسمت از اخلاقیات اشرف پهلوی، نقش وی در حکومت و تبعید او و مادر شاه به دست مصدق سخن می گوید.
حال و هوای ۲۸ مرداد و خاطرات فردوست از این رویداد در کنار پرداخت به موضوع ازدواج های اشرف از دیگر بخش های قسمت پنجم این مستند است.
«خاطرات شفاهی ارتشبد فردوست» در قالب مجموعه «سیمرغ» هر شب ساعت ۲۰:۳۰ روی آنتن شبکه مستند سیما می رود و تکرار آن ساعت ۱۳:۳۰ روز بعد است.

 

 

 

 

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 2179 و در روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۳:۱۴
2024 copyright.