نغمه‌های مشرق زمین در تالار وحدت می‌پیچد

موسیقی کالیوهگروه موسیقی کالیوه ۱۶ اثر از نغمه‌های ایران و چند کشور آسیایی را با پیام صلح و دوستی ملل در تالار وحدت اجرا می‌کند.

به گزارش سینماسینما، گروه موسیقی کالیوه ه به سرپرستی سارا احمدی ۲۷ آذر ماه در تالار وحدت نغمه‌های مشرق زمین را اجرا خواهند کرد.

سرپرست این گروه در توضیحاتی درباره انتخاب این قطعات گفت: «در این کنسرت هشت اثر مهم و خاطره‌انگیز از کشورهای ارمنستان، تاجیکستان، ترکیه، آذربایجان، هندوستان، پاکستان و افغانستان و هشت اثر از نواحی ایران نیز اجرا خوا هد شد. احمدی هدف از اجرای این قطعات را  پیام صلح و دوستی دانست که کالیوه برای جهان آرزو می‌کند.»

کالیوه به معنی قاصدک عشق است و پیام‌آور صلح و دوستی.

این نوازنده دف همچنین درباره خوانندگان این قطعات گفت: «در این اجرا شش خواننده این قطعات را اجرا می‌کنند. در  بخش موسیقی نواحی ایران قطعات کردی، لری و بختیاری به خوانندگی جمشید عزیز خانی، قطعه آذری از سوی کامران اطاعتی،  و قطعات خراسانی توسط جواد حسن‌زاده اجرا خواهد شد و تنظیم قطعات در این بخش بر عهده محمد امیر ارجمند بوده است. همچنین در بخش ملل ادوارد داوید ابراهمیان قطعه ارمنی، کبیر معصومی قطعه هندی و پاکستانی، قطعات تاجیکی و افغانستانی را عارف جعفری وکامران اطاعتی قطعات آدربایحانی و ترکی استانبولی را اجرا خواهند کرد. تنظیم قطعات در این بخش را جهانگیر رها و معین کوهی بر عهده داشته‌اند.»

او درباره نوازندگانی که در این اجرا حضور دارند گفت: «نوازندگان این گروه جوان‌های حرفه‌ای و تحصیلکرده‌ای هستند که در آموزشگاه های مختلفی از جمله کالیوه به تدریس ساز تخصصی‌شان مشغول هستند.»

گروه موسیقی کالیوه پیش از این اجراهای موفقی درسالن های رودکی، نیاوران، فرهنگسرای اندیشه و اختتامیه جشنواره بین‌الملل فیلم فجردر تالار وحدت داشته است.

کنسرت گروه کالیوه در تاریخ ۲۷ آذر ماه، ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می شود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 34086 و در روز شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷:۵۰
2023 copyright.