واکنش عبدالله موحد به ممانعت از حضور او در تلویزیون به خاطر کراوات

%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b4%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86

برخورد ناامیدکننده تلویزیون با یکی از چهره‌های اساطیری کشتی ایران، خبری نبود که لا‌به‌لای هیاهوی شب‌های شلوغ و پررفت‌و‌آمد رسانه ملی محو شود.

به گزارش سینماسینما، عبدالله موحد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های تاریخ کشتی ایران، به برنامه تلویزیونی روح پهلوانی دعوت شد، اما دست‌اندرکاران این برنامه تشخیص دادند که کراوات او با «روح پهلوانی» در تضاد است و از موحد خواستند تا بدون کراوات به استودیو وارد شود. موحد اما این پیشنهاد را نپذیرفت و حاضر نشد به هر قیمتی روی آنتن رسانه ملی برود. این رفتار صداوسیما، در مقابل مردی اتفاق افتاد که با یک طلای المپیک، ۵ طلای جهانی و ۲ طلای بازی‌های آسیایی بارها برای ایران افتخار به دست ‌آورده است. سهم مردی که یک روز پیشنهاد تیم ملی کشتی آمریکا را به خاطر تعصب به ایران رد کرد، درِ بسته صداوسیما بود. گفت‌وگوی عبدالله موحد با تماشاگران امروز در ارتباط با همین اتفاق را بخوانید.

– اتفاقی که در تلویزیون برای شما افتاد، برای بسیاری از مردم آزاردهنده بود، اما برخورد شما با این اتفاق، برخورد قاطع و درستی به نظر می‌رسید. از این برنامه و این برخورد برای‌مان بگویید.

من به یک برنامه تلویزیونی دعوت شدم و به استودیوی این برنامه رفتم، اما ظاهراً مسئولان این برنامه کراوات من را نپسندیدند و به همین خاطر من هم تصمیم گرفتم در این برنامه شرکت نکنم. شرکت در برنامه‌ای که در آن قرار است از لباس من ایراد بگیرد، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ من این مدل از برخورد را درک نمی‌کنم. کراوات زدن چه عیبی دارد که آن را در تلویزیون ممنوع کرده‌اند؟

– قبل از شما خیلی‌ها با کراوات به تلویزیون رفته‌اند و مصاحبه‌هایشان نیز پخش شده است. چرا این حساسیت تا این حد روی شما وجود داشت؟

واقعاً نمی‌دانم. قصد هم ندارم از کسی ایراد بگیرم. اگر از قبل به من می‌گفتند که کسی حق ندارد در تلویزیون کراوات بزند، با ظاهر دیگری به برنامه می‌رفتم. من همیشه از کراوات استفاده نمی‌کنم، اما در آن روز به خصوص شاید این بدشانسی من یا بدشانسی تهیه‌کننده آن برنامه بوده که من تصمیم به کراوات زدن گرفتم. هیچکس حق ندارد به من بگوید چه لباسی بپوش. حداقل تا زمانی که لباس من به نگاه عمومی جامعه آسیب نرساند.

-شما در همه این سال‌ها، هیچ‌وقت زیر بار حرف زور نرفتید، قبل از انقلاب حاضر نشدید با تن دادن به مسائلی خاص مدرک دکتری دریافت کنید. فکر نمی‌کنید این ویژگی، گاهی وقت‌ها فرصت‌های زیادی را از شما گرفته است؟

مهم این است که آدم از خودش راضی باشد. سایر مسائل اهمیتی ندارد. من سعی کردم طوری رفتار کنم که پشیمان نشوم. تا جایی که ما به کسی آزار نرسانیم، هیچکس حق محدود کردن ما را ندارد.

شما در حقیقت از حقوق شهروندی‌تان دفاع کردید.

– بله این تئوری زندگی من است. برای همین هم بدون اینکه در سیاست باشم، مدتی ممنوع‌الخروج شدم.

اگر اجازه بدهید از فرصت استفاده کنیم و چند سؤال در ارتباط با کشتی هم از شما بپرسیم. شما تا امروز هیچ‌وقت در مورد شکسته ‌شدن رکوردتان توسط حمید سوریان حرف نزده‌اید. در این مورد چه حسی دارید؟

– هیچ ورزشکاری تا امروز موفق نشده رکورد من را بشکند. حمید هفت طلا به دست ‌آورده، اما شکست هم داشته است. علاوه بر این، او در دو وزن کشتی گرفته است. البته من دوست دارم همه ورزشکاران ایرانی رکوردم را بشکنند. امیدوارم سوریان همچنان به قهرمانی ادامه بدهد.

سؤال آخر در مورد حسن یزدانی است که با کشتی‌های هیجانی‌اش یادآور شما و امامعلی حبیبی شده. آیا کشتی‌های او را تماشا کرده‌اید؟

خیر، من اساساً کشتی تماشا نمی‌کنم. حتی به شوخی به همه می‌گویم بی‌عقل کسی است که کشتی می‌گیرد و بی‌عقل‌تر کسی است که تماشا می‌کند!

– چرا؟ آیا این دلیل خاصی دارد؟

من فقط کانال‌های علمی را تماشا می‌کنم تا ببینم آیا در کرات دیگر موجودات دیگری هم وجود دارند یا خیر. برای حسن یزدانی هم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم سال‌های سال بدرخشد.

منبع: تماشاگران

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 36672 و در روز جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۷:۰۹
2024 copyright.